Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Vityahun #3801 üzenetére

    Szerintem mehet, de ezt csak az elmélet mondatja velem, tapasztalataim nincsenek vele.

    Riasztókábelből én legalább 6+2-est használnék, amiben van két vastagabb ér is a tápfeszültségnek.

    A lényeg az, hogy olyan legyen a "csatornahálózat", hogy áthúzható legyen szükség esetén. Ne hülyeség szerintem eleve behúzószál bent hagyása sem -- de lehet, hogy ez már paranoia. Nekem jött már jól.

    A lényeg a túlméretezés, felkészülés az előre nem látott, ám annál biztosabban jelentkező jövőbeli igényekre!

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • mekkGyver

    aktív tag

    válasz Vityahun #3801 üzenetére

    Én is azt szoktam ajánlani mindenkinek, hogy a lehető legtöbb helyre tegyen konnektort és csövet a falba, mert sokkal könnyebb előre bevésni mindent, mint utólag eltüntetni a bővítés nyomait. Sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy bármennyire is vagy előrelátó, a dolgok gyorsan változhatnak, és a változó igények miatt gyakran egész máshova kell kerülnie a csatlakozóknak/kábeleknek, mint azt előre elterveztük. Ezért én azt ajánlom, hogy - ha van rá lehetőséged - olyan álmennyezeti megoldást válassz, ami mögé utólag is tudsz vezetékelni. Én is így oldottam meg. A fix gipszkartonos álmennyezetből is könnyen ki lehet kapni a szpotokat, és ott benyúlva tudok szakaszok között vezetéket "átdobálni". A csövezést én mindenhol az álmennyezet fölé vezettem és a kötések sem dobozban vannak, hanem elérhető helyen rögzítve, így bármikor átkábelezhető bármi bármerre. A lakás egyes részein (előszoba) pedig kazettás álmennyezet van, ott akár fúrni is tudok utólag a szintek között, vagy oldal irányban.
    Az álmennyezet fölött szépen elférnek a LED tápok, sonoffok, meg minden extra elektronika.

    [ Szerkesztve ]

    Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

Új hozzászólás Aktív témák