Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yoshida

    aktív tag

    válasz Pulsar #312 üzenetére

    Ha rászánnád magad, hogy átállj dynu-ra (ingyenes https://www.dynu.com/) akkor tudok segíteni, szerintem ugyanott lesz a beállítás a routeredben, és elsőre tényleg nem megy, kellett kutakodni kicsit, hogy mit mire kell állítani.

    Tegnap végre megjött az FTDI USB to serial adapter, így fel tudtam tölteni a sketch-et az arduino mini pro-ra, ami a külső hőmérő lesz. Van ratja egy DHT22 hő és páramérő.

    szerk: (meg egy 2.4ghz rádió, ami van a serial gateway-en is, de ez az első eszköz ami csatlakozna hozzá)

    Persze nem működik :)
    Vagy nem tudom domoticz-ban hogy kell felismertetni az új node-ot, ami a serial gateway-hez kapcsolódik, vagy nem jól töltöttem fel (arduino nanot beállítva töltöttem fel a sketch-et, de ez mini pro. ha minit választok ki, akkor valami sync errort dob fel az arduino IDE progi). Vagy nem jól kötöttem be a rádiót, vagy a rádió részén kell még valamit állítani amiről nem tudok, vagy, ezt tegnap vettem észre, hogy én két ceruza elemről fogom működtetni, ezért 3.3V-os arduino mini prot használok hozzá, viszont azt írják a DHT22-nek 5V kellene... Gondolom akkor kell egy feszültség emelő elektronika, az megint 1 hónap mire megjön :D De ha lesz időm, kipróbálom a breadboardon, ott van 3,3V, meg 5V-om is, külön ráadok 5V-ot a DHT22-re, és kiderül hogy az-e a baj.

    Ha semmi se csüng az arduino pro minin, akkor is meg kéne hogy jelenjen domoticz-ban? Tehát azt szeretném ellenőrizni, hogy a serial gateway látja-e a 2.4ghz-es rádión a másik arduino node-ot.
    Írták még, hogy érzékeny ez a rádió a tápfesz-re, tegnap megjöttek a kondik is, úgyhogy azt is még kipróbálom, hátha csak az a baja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák