Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz Jamesch #2808 üzenetére

    Mert egyszerűen úgy működik, mint egy normál kapcsoló. Semmiféle ilyen gondom nincs, mert 5W-nál nagyobb a terhelés, ha ennél kisebb lenne, akkor kapsz hozzá egy kondit, amit be kell építeni.
    Nekem olyan problémám van csak vele /amit maga az érintő kapcsoló generál/, hogy a lakótömbünkben ingadozik a Hz és ez miatt úgy érzékeli néha, hogy felkapcsoltuk a lámpát..
    Először azt hittem, hogy elromlott vagy valamelyik szomszédnak van valamilyen eszköze, ami egy RF-en az összes lámpámat egyszerre felkapcsolja... Sok-sok fórumot végig böngészve, találtam rá, hogy nem csak egyedül vagyok ezzel és sokaknak van ilyen gondja az érintős kapcsolókkal. Szolgáltatói oldalon benne van az ingadozás a tűréshatárban, de a végfelhasználóknál jelentkezhet hiba. A lakótömbünkben nincsenek még teljesen felújítva mindenhol a vezetékek. Egy újépítésű társasházban már sokkal kisebb az esély egy ilyen jellegű hibára. Viszont a problémám egyáltalán nem állandó jellegű, mert van hogy hetekig nem történik ilyen. Mellesleg nekem, ezért volt fontos, hogy tudjam a státuszt, hogy ég-e a lámpa vagy sem. Igen van rá megoldás, megtaláltam egy oldalon, egy srác 7 hónapot szentelt erre, hogy megalkosson egy elektronikát, amivel ezt eltudja hárítani. Nekem ennyit nem ér már. :N

    Ha eljövünk otthonról, akkor OpenHAB-on bekapcsolom a biztonsági riasztást és ha nyílik az ajtó, vagy random kapcsolódik a lámpa vagy bármi történik azonnal kapom az értesítést és így tudok rá reagálni.
    Tudom ez valakinek egy nyűg lenne, de nekem nem az. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák