Új hozzászólás Aktív témák

  • kuntics

    aktív tag

    Asszem én voltam aki ajtónyitás szenzort meg 20k környéki kamerát keresett kinai megfigyelők nélkül :)

    Mivel sok volt mostanában a betörés a városban ezért szerettem volna a fenti cuccokat kis megnyugvás gyanánt. Meg is vettem egy aqara g2h pro kamerát meg egy door szenzort. Innen jönnek a problémák:

    A kamera elvileg megy hubként is, azért lett ez, viszont a szenzor nem hajlandó hozzákapcsolódni (ha jól értem a matter szabvány zavar be, újabb hub kellene)

    Apple home tudná kezelni a kamerát is meg a szenzort is csak kellene hozzá egy otthoni eszköz (apple tv vagy homepod)

    A lehetőségek szama innen elég sok.
    -kamera marad aqara szoftverrel + másik door szenzor - elvileg van eu szerver, meg microSD tárhely, egy fokkal megnyugtatóbb.
    -venni vmi otthoni eszköznek alkalmas apple eszközt. Plusz nem kevés pénz, de kína tuti megkerülve, apple tv-t még talán használnám is. De akkor itt már 80k környékén járnék, azért meg lehet van jobb megoldás is.
    -megelégszek egy xiaomi hub+door szenzorral ami tud vmi riasztó hangot kiadni,az meg is van 20k-ból

Új hozzászólás Aktív témák