Új hozzászólás Aktív témák

  • Yoshida

    aktív tag

    Aktivizáltam ma magam, összeforrasztottam az arduino pro miniket, meg egy nfc olvasót, sajna még az usb-to-serial ftdi nem jött meg, így csak egy alap hőmérőt raktam össze:
    csináltam egy arduino nano-ból egy gatewayt, ráraktam a 2.4ghz rádiót is, és egy DHT22 hő és páratartalommérőt.
    Windowsra felraktam a domoticz-et, és szinte hihetetlen, de egy bukkanót kivéve (DHT22-nek saját library-t kell bemásolni az arduino library-hez) elsőre ment minden...

    Úgyhogy most van egy fasza serial gateway-em 2.4ghz-es rádióval, és méri is a hő és páratartalmat, domoticzban látszik is. Viszont.

    Beállítottam notify-t, ha 23 fok alatt vagy 25 fok fölött van a hőmérséklet, küldjön push üzenetet. De a gond itt lenne, Domoticz ezeket kezeli (amik androidosok):

    Pushover
    NMA
    Pushbullet
    Pushsafer

    Találomra beregeltem az NMA-ra, de kiderült, hogy ingyen csak napi 5 notify-t küld, de nem is ez a legnagyobb bajom, hanem az, hogy olyan kellene, amivel az én és az asszony telójára is kiküldi a push-t. NMA csak egy készülékre megy, illetve domoticz-ban csak egy ilyet tudok beállítani.

    Nem ismeritek a többit, melyiket érdemesebb használni ilyen notification-re?

    A másik, hogy úgy látom két android app használható: domoticz home, illetve a dromotica, egyelőre "hőmérőként" egyformán viselkednek, és egyiknél sem találom a grafikont, hogy lehetne előhozni. domoticz home-on attól félek meg kell venni a teljes appot, talán úgy lesz?

    Érdekes, mert böngészőbe behozva androidon a rendes domoticz webservert (ami ugye a windows-on fut), simán fut a grafikon.

    Nexus7 2012 és ubuntu meg zsákutca lett, nagy nehezen felküzdöttem a "legfrissebb" 13.04-es ubuntut, persze semmi friss nincs rá, böngészőben nem fut a youtube, stb. Ráadásul bugos az egész, kezelőfelület használhatatlan, el se jutottam oda hogy felküzdjem a domoticz-t.

    szerk: a rádió egyelőre csak dísznek van, de így már nem kell hozzányúlni később se a gatewayhez.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák