Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyula_3925

    csendes tag

    Sziasztok! Szeretnék tanácsot, útmutatást kérni valakitől aki hasonló házvezérlést csinált.
    Hozzájutottam egy láda panelhoz amin tápáramkör mega168 és 485-ös illesztő van gyárilag, mivel ezek adottak ebből kezdtem építkezni. Tehát RS485 simple modbus protokoll. Önállóan működő szoba vezérlőket akarok csinálni amire rákötnék mozgásérzékelőt, tűzjelzőt, kapcsolóba épített kapacitív gombokat, később fogyasztásmérő gyűrűt, relékimenetek világításnak..., külső hőmérő fénymérő esőszenzor
    A kazánvezérlő már üzemel és egy ethernetes szerver.
    A modulok server nélkül is fognak tudni működni, de a server többféleképpen beavatkozhat automata üzem, távoli be, távoli ki, kapcsolási paraméterek felülírása növelése csökkentése, külső fényerő és hőmérséklet értékek eső brodcastolása.
    A kérdésem a modbus regiszterekre vonatkozik.
    Szeretném úgy használni a regisztereket, hogy ha úgy döntök és beteszek egy pc-t openhaus, open hmi, domotic... programmal akkor a regisztereket ne kelljen átalakítani.
    Úgy gondoltam, hogy a legelső regisztert állapot regiszternek használnám, amiből a központ el tudná dönteni, hogy egyáltalán kell-e foglalkozni a modullal. Kinevezem a regiszter bitjeit (modulhiba, mozgás, tűz, hőmérséklet megváltozott, fényerő megváltozott, bemenet állapota megváltozott..) , ha valamelyik bit megváltozik, a központ kiolvassa az adott regisztert, regisztereket, vagy az összeset.
    Tehát a dilemmám, hogy hogyan használjam a regisztereket, ha állapot biteket hozok létre, akkor azt a scada programok tudják értelmezni?
    Például a bemenetek, érintőgombok állapota, egy bemenet egy bit, ennek a tárolására egy 16bites regiszter pazarlás, de ha egy regiszterből 4 bit a gombok állapota, 4bit auto/manual, 4bit távoli be ki.... feldarabolom akkor ezt fel fogom tudni programozni valamelyik scada programra?
    Van valami szabvány, vagy ajánlás a modbus használati módjára?
    Esetleg akit érdekel el tudom küldeni a servert és a kazánvezérlőt.
    Köszönöm a válaszokat tanácsokat.

Új hozzászólás Aktív témák