Új hozzászólás Aktív témák

  • BullZeye

    veterán

    válasz itanczos #2793 üzenetére

    Olvastam, nem erről a fórumról beszélek: HomeAssistant fórumán javasolták , ezért tettem egy próbát, miután a hivatalos megoldás nem működött.

    De sajnos se így, se úgy nem akar sleepből feléledni a HTPC ezzel a kapcsolóval. Ezért kérdeztem, hogy valamit kell e még telepíteni, vagy kell e tudnom róla, amit nem írtak le, vagy ami felett elsiklottam valahol.

    Próbáltam broadcast IP 255.255.255.255-t simán az IP-t a HTPCnek és az utsó jegy 255-et is.
    MAC címet próbáltam kettősponttal ami eredetileg írva volt, és kötőjellel is ahogy javasolták. Próbáltam aposztroffal és anélkül.

    Cookbookból is szedtem ki végül példát, de az alapján sem működik, hibaüzenet nincs, így kiindulni se tudok miből.

    "Szűz" Raspbian telepítés, és wifin lóg csak, nincs ethernet kábel. Ezek jelenthetnek problémát? HTPC és PC is kábelen csüng.

    szerk.:
    Érdekesség, hogy a Samsung TV-t se tudom sleepből feléleszteni, pedig ott is meg van adva az IP és a MAC cím, ahogy a hivatalos írás szól, innen volt gyanús, hogy esetleg máshol kellene keresnem a problémát, HASS-on kívül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák