Új hozzászólás Aktív témák

  • ojb

    tag

    válasz amargo #27748 üzenetére

    "Kicsit kitudnád fejteni ezt a bekötést? Mert én most gyakorlatilag úgy kötöttem be, mint egy sima reed-et, ezzel 2 állapotot látok "
    Ahogyan már írtam csak analóg bemeneten tudod kihasználni mind a négy állapotot.
    Ebben az esetben feszültség osztót lehet létrehozni a jeladó beépített ellenállásit és egy felhúzó ellenállást felhasználva. Pl 5V-os tápfeszültségre kötött 3.3kOhmos felhúzó ellenállás alkalmazásával az alábbi feszültség értékek alakulhatnak ki a feszültség osztó kimenetén:
    Vezeték rövidzárlat: ~0V
    Vezeték szakadás: ~5.0V
    Reed zárt: ~1.6V
    Reed nyitott: ~3.1V
    Az ESP analóg bemenetén mérve az osztó feszültségét, a mért értékekhez lehet hozzárendelni a kívánt logikai állapotokat. Jelen esetben négyet.
    Digitális bemenetre kötve a feszültség osztót a reed nyitott állapota a "H" a zárt a "L" szint a GPIO-n.
    (A felhúzó ellenállást nyugodtan kötheted az 5V-ra, mert az ESP 5V toleráns ill. maga a 3.3K is korlátozza a max átfolyó áramot.)
    Én "Low Level" az ESP-vel (Pulse Counter) számoltatom az impulzusokat és 5 percenként küldöm be. Igaz ESPEasy-t és Domoticz-ot használok.
    Neked is célszerű a nyitásokat (felfutó él) számoltatni vagy elküldeni a Tasmotával.

Új hozzászólás Aktív témák