Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fokukac

    nagyúr

    válasz szőröscica #84738 üzenetére

    én együtt élek eggyel. szép volt a szeme, azér' választottam...

    mindenkinek jobbulást!

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • Utka

    tag

    válasz szőröscica #84738 üzenetére

    Lehet elég lenne neked egy kis kócsolás.
    ...
    Pécsett is van.
    Hatékony.

    Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

  • gaborbol

    őstag

    válasz szőröscica #84738 üzenetére

    Nem tudom , hogy nalatok van-e valami facebook csoport amibe be tudsz nezni , vagy kukac felesege privatba tud-e valamit tanacsolni. Google velemenyezes meg ismerosok javaslata alapjan elsodlegesen, masodlagosan meg amit a biztosito vagy te meg tudsz fizetni. Nalunk heti egy alkalom sajat zsebbol valo finanszirozasa 400-500 dollar/honaptol indul alaphangon. (Ha a biztosito fizeti akkor szinte ingyen van viszont ezeknek a szama limitalt, es a pandenemia hatasara eleggel fullon is vannak, nagy a fluktacio az alkalmazottaik kozott) . Nem tudom odahaz milyen opciok vannak, gondolom nalatok csak magan praxisba fogsz tudni beferni valami normalisabb helyre.

    Mult even probalkoztam egy praxissal a terapeuta harom honap utan felmondott a cegnel, kezdtem elorol egy masikkal, de az ido es penz vesztegetesen kivul semmi nem tortent. (erre is fel lehet keszulni), viszont meg hetekig hivogattak es probaltak meggyozni, hogy rossz dontest hoztam amikor elkoszontem toluk es hat ok tudjak, mert ok a szakertok stb...

    Kerestem egy masik helyet, itt egy vegtelennek tuno kerdoiv (csaladi, anyagi, iskolazottsag, mukahely es mukahelyi elomenetel tortenet, jelenlegi problemak, multbeli, gyerekkor, fizikai aktivitas,egeszsegugyi allapot, banat tudja meg mi nem volt) kitolteset kovetoen valaszthato volt a szakember eletkora, tapasztalata, neme, etnikuma, vallasa vagy eppen annak mentessege es a megoldando problema rovid leirasa, ezek alapjan a praxis rendelte hozzam a terapeutat. Az elso ket het tobbet ert segitseg szempontjabol mint a masik hely a teljes ido alatt. Munkatarsaim is jarogatnak mas okbol, nalunk a cegnel kimondottan nincs stressz, felesegem is jarogat itt-ott amikor szukseget erzi, 7.-8. osztalyosokat tanit, de nem a gyerekek a szuk keresztmeccet.

    Volt fonokom/cegtulaj is jart valahova munkahelyi szorongas, onbizalomhiany miatt. Ott csak gyogyszeres segitseget kapott, evekig egesz jol volt, aztan nem tudom mit tortent, teljesen elszakadt a valosagtol. Teljes eletmod es szemlelet valltas kellett volna, se a mozgas, se a taplalkozas nem volt visszavezetve a rutinba, es cegvezetest is el kellett volna engedni es visszalepni csendestarsnak vagy valami kevesbe stresszes pozicioba. 4 ev alatt az osszes alkalmazott kilepett tole es fodbe alitotta a ceget amit elotte 20 evig epitett es minden evben 20-25%-ot nott ceg kulonosebb erofeszites nelkul. Nem tudom, hogy ez magyarkent, vagy a korszak amiben felnottem, vagy a csaladi hatterem ahol soha senki ki nem ejtette a terapia szot a szajan, de a terapia nekem egy negativ, pejorativ kicsengesu valami volt. Aztan ugyan olyan erteku segitseg mint amikor valami szervi betegseged van es elmesz a korzetihez segitsegert. Gyarkorlatilag a csaladomban, szuleim, baratok szinte mindenkire raferne egy normalis segito, hosszabb - rovidebb tavon.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák