Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viszlát

    addikt

    válasz bobsys #42004 üzenetére

    Igen, van egy behivhato program (mainframen minden feladathoz van :D), ugy hivjak, hogy IEBGENER, ami vegulis masolast vegez. Email eseteben tulajdonkeppen azt csinalja, hogy az input datasetet atkuldi a sysoutnal megadott SMTP started taskra (a job-ban beirkalt szoveget is ki tudja nyomtatni, igy szoktak standard fejlecet beallitani pl).

    Reszben mar meg is valaszoltam a kerdesed, sajat SMTP servert hasznal, kell legyen egy started task ami ezt a funkciot latja el es meglepo modon SMTP-nek hivjak. Legalabbis meg sosem talalkoztam olyan idiotaval aki atnevezte volna. :) Biztos van valahol kulsos megoldas is, de nem lattam meg sehol, meg az OS resze a beepitett smtp, szoval total felesleges is lenne.

    Olyan lehet meg, hogy sysplex eseten nem mindegyik LPAR-on fut smtp es ha bena volt a sysprog, akkor csak akkor fog mukodni a dolog ha az SMTP-s LPAR-on futtatod a job-ot. De nem hiszem, hogy ilyesmivel kene kinlodnod, altalaban minden normalis helyen van elore megirt draft job amit lehet hasznalni emailhez, csak a datasetet kell megadnod amit kuldeni akarsz, illetve nyilvan olvasni is tud felteteleket, stb.

    [ Szerkesztve ]

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Új hozzászólás Aktív témák