Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz bobsys #64825 üzenetére

    Naszóval, ha már nem mobilról vagyok. Ez az egész cécó nem is annyira arról szól, hogy 3 év múlva lesznek kifizetve a túlórák, hanem a munkaidőkeretekről. Nem tudom már a pontos számokat, de meg volt eddig is határozva, hogy hetente max 8, havonta max 20 túlórája lehet a jómunkásembernek, ha ezt túllépte, meganalizálták a céget némi bírsággal. Ezt eddig háromhavi munkaidőkerettel lehetett kijátszani valamennyire, ahol a heti 8 óra maradt ugyan, viszont elmehetett 60 túlóráig akár egy hónapon belül is, arra kellett figyelni, hogy a keret háromhavonta restelődik. Nem néztem át az új törvényt, de az a gyanúm, hogy ez a keret lett most munkaadói szempontból még tovább lazítva.

    A másik dolog az, hogy a túlórákat sok helyen nem úgy adják, hogy ki lesz fizetve, hanem majd le lehet csúsztatni. Erre nem tudom, hogy eddig mi volt az időkeret, most van rá három évük, hogy úgy túlóráztassanak, hogy majd egyszer lecsúsztatod. Lehetőleg akkor, amikor a cégnél úgyis leállás lenne, vagy amikor beteg lennél, legalább nem kell táppénzre menned. Ezek ilyen praktikus dolgok, lehet őket kulturáltan is kezelni, de ez ugye hozzáállás, és munkaügyi kultúra kérdése. Addig is lehet gyűjtögetni a havi 20-30 túlórákat, néha kivehetsz egy-egy napot cserébe (már ha van elég ember, és lesz, aki elvégezze a munkát), legalább addig sem fogy a szabikereted.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák