Új hozzászólás Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz concret_hp #63000 üzenetére

    Tegnap nem esett jól mobilról linkelgetni.
    Méréshez például ilyenek: analóg, digitális.

    Télen azért nem érzed nagyon melegnek a 24-25-öt, mert ahogy tanult kukacunk mondta, a hideg levegőnek alacsony a nedvességtároló képessége. Magyarul a téli hideg levegő (a szabadban) jellemzően elég száraz. Még a legnagyobb havazások idején is szárazabb, mint nyáron a 24-26 fokokban. Ez a száraz levegő a közvetlen vagy közvetett szellőztetések révén a lakásban lévő levegővel folyamatosan keveredve a lakás levegőjének, közvetetten a lakásban lévő dolgoknak, tárgyaknak is hosszú távon csökkenti a nedvességét. Magyarul télen az egész lakásban szárazabb lesz a levegő, mint nyáron, függetlenül attól, hogy hány fok van a szobában. Nyáron viszont odakint a levegő ahogy felmelegszik, felveszi a nagyobb mennyiségű nedvességet, eleve nagy lesz a nedvességtartalma a kinti levegőnek, és így előfordul, hogy szellőztetés előtt 25,1 fok van, 57 %-os relatív páratartalom mellett, míg szellőztetés után 23,6 fok lesz, 69%-os páratartalom mellett. Ez nekem tegnapelőtt esti eset. Ettől a 23 fokban is elkezdtem izzadni. Természetesen ez 28 fokoknál még jobban érvényesül, mivel a tested párolgásának kisebb hőkülönbségből kell hűtenie ugyanazt a belső energiát. Magyarul nem a 24 fokos levegőbe párologsz, hanem a 28-ba.

    Télen is, meg még most is 24,5 fok körül van/volt a szobában éjszaka, de míg télen 30-38% között mozgott a rel. páratartalom, most 55-65 között mozog. Így télen paplan alatt is kényelmesen aludtam, most viszont hajnalban arra ébredek hogy teljesen kitakarózva is csurom víz vagyok.

    Aláírás (nem kötelező megadni)

Új hozzászólás Aktív témák