Új hozzászólás Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz EQMontoya #60752 üzenetére

    Igen, ez nagyjából két összetevős: mert ha leépítik az oktatást, akkor hatalmi oldalról támogatva van a populizmus felé vezető út. Akkor már csak az lenne, hogy az egyén önmaga autodidakta módon próbál hozzájutni a tudáshoz, vagyis ha nem kapja meg iskolában, privát módszerekkel próbál tudához jutni. De valahogy az első most nagyon csúcsra van járatva, a második meg mindig is probléma volt általános szinten vizsgálva. A kivételes egyéniségeket kivéve általában megelégszenek a fiatalok a szervezett keretek közt történő oktatással, ami meg olyan amilyen. Vagy részrehajló, vagy nem. De többnyire az. Vagy kevés. Utóbbi tud gond lenni. Nem feltétlenül mennyiségre, inkább minőségre. Persze nem biztos, hogy a mit gondolhatott a költő című verselemzés egy tuti jó módszer, bár nem tudom most mi megy, nálunk ez még volt, és őszintén szólva annyira nem kedveltem, de mindenesetre kulturális szempontból elfogadható. A problémát abban látom, hogy ősrégi alapokon nyugvó alapmódszertanok vannak, amik a legalapabb dolgokat meg tudják tanítani, de az elvont alapok és a való világ találkozási pontja valahogy mindig megfoghatatlan volt, és szerintem most is az. Hogy az egész rendszer az életre, az életrevalóságra neveljen. Hogy ha valaki önálló akar lenni, akkor tudjon boldogulni, és ne kelljen sűrű kudarcokon át megtanulnia a dolgokat, de legyen előre valami megoldása, ne a vadidegen ismeretlenbe csöppenjen bele.

    Meg aztán mostanában a média általános szerepe is inkább az egyszerű, olcsó, minőséghiányos tömegszórakoztatás felé van súlyosan eltolva, kenyér nagyjából van, most ez ugye a cirkusz része.

    Aláírás (nem kötelező megadni)

Új hozzászólás Aktív témák