Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Surfym@n

    senior tag

    válasz 3800+ #30348 üzenetére

    a "felhasználás mikéntje" , illetve a "felhasználás területe" azok nálam mindig az első kérdések között szerepel, mielőtt valaki objektív vásárlás előtt szeretne tanácsot kérni. Ugyanúgy, hogy mennyit szeretne költeni rá. :)

    28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

  • _seth_

    veterán

    válasz 3800+ #30348 üzenetére

    Lusta vagyok és nem görgettem vissza a legelső hozzászólásodig csak az utóbbi párat néztem. Felmerült a 17-55, ami egy kiváló obi, nagyon éles, a tartománya viszont egy mezei kitobi, amit persze meg lehet szokni, de kell mellé mások obi. Volt aki írta a 24-105-öt ami apsc-n valóban nem a legjobb alap obi bár sokan használják ennek ellenére is. De egy 5D2/6D + 24-105 L párossal minden létező APSC és EF-S obi párosnál jobb képeket tudnál készíteni, illetve a 105-ös vég miatt a tele sem hiányozna annyira. És bár "csak" F4, de stabival és végig F4. Bármilyen munkára is akarod használni (kivétel sport/természet oda vagy apsc kell olcsó obikkal vagy FF de akkor sokba lesz az obi) sokkal könnyebb dolgod lesz vele.

    Anno én is játszottam 70D 17-55 IS párossal majd a végeredményt látva az egész APS-C és EF-S rendszeren olyan gyorsan túladtam ahogy csak tudtam, helyette 5d3 és 24-105F4 lett, na azóta csak finomítgatom a technikát, de nagyrészt elégedett vagyok vele és a végeredménnyel is azaz a képekkel. Ma már szerintem az említett FF váz és alap obi ára két átlagos esküvő fotózás ára...

    [ Szerkesztve ]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Új hozzászólás Aktív témák