Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    válasz sweet122 #22589 üzenetére

    Ezen kár gondolkozni is, akinek telik rá az cserél valamit, vagy aki úgy érzi, hogy szeretne cserélni az is meglépi előbb utóbb, és nem feltétlenül az cserél aki elérte az adott obi határait.
    18-200, na igen, várhatóan az ember azt várná, hogy jobb lesz de ha jól tudom az az obi a kitobi szintjét sem hozza, viszont van tele vége.
    Az 50 1.8 nekem is ott a táskában mindig, max akkor adnám el ha nagyon kellene az ára de tekintve, hogy 20e forintnál többet nem ér így egy komolyabb obi vásárlásakor nem lenne nagy segítség :) Viszont lehet vele nagyon jó képeket gyártani.
    Nem csak az obi ára ami meghatározza az elkészült képeket de pl a 17-55 2.8 színvilága és háttérelmosása nagyon szép, azt a 18-135 sem tudja természetesen, persze meg is kell fizetni alaposan.

    50 1.2, na igen mindig van jobb, szebb, újabb, csak ugye a kezdők ott esnek csapdába, hogy vesznek fényerős obikat majd jön a homályos kép szindróma, persze, hogy az hiszen a nagy fényerő miatt kicsi a dof, amit homályos képként, obi vagy váz hibaként konstatálnak, tévesen persze. Itt pedig körbe is ér a dolog egy kezdőnél :D Lecserélte a kitobit egy fullosra, de a kitobival azért nem sikerültek jól a képek mert nem értett hozzá, a drágával pedig egyrészt azért mert nem ért hozzá valamint mert a használata is nehezebb :)

    Mindezek ellenére szerintem a 18-135 jó obi, az IS is jó annak aki csak azért cserél hogy ne kelljen cserélgeni, az stm annak aki többre vágyik a kitobik szintjénél (persze a 18-135 stm is kitobi :) ). Nekem anno már az is sokat jelentett, hogy a korábbi folyamatos cserélgetés megszűnt (igaz amikor megvettem a 18-135 is-t, nem adtam el z 55-250-et, viszont nagyon ritkán vettem csak elő).

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Új hozzászólás Aktív témák