Új hozzászólás Aktív témák

  • Terapeuta

    őstag

    válasz matheus92 #474 üzenetére

    Ha tényleg érdekel, mit érdemes tudni az objektív vásárlásról, ajánlom olvasd végig az első objektív topikot, én is így kezdtem, nagyon sok dolgot megtudsz, amit mástól nem mersz :DDD megkérdezni. Aztán:

    kezdj el gondolkodni azon, amit DTomi írt: valóban szükséges Neked egy ilyen árú gép? Sok esetben előfordul Veled, hogy ugyan tudatosan kigondoltál egy kompozíciót, de a gép gyengesége szabott gátat? Fejedben volt a kép, de a géped erre alkalmatlan volt? Ha erre nem feltétlenül igen a válasz, lehet egy komoly bridge kompakt géppel sokkal többet érsz el, mert:

    - nem kell állandóan egy túlélő felszereléssel szaladgálnod (a tükrös gépeknél ez alap)
    - töredék árért brutális zoomátfogást kapsz: ezt ha egy tükrösre szeretnéd, azt lehet 3 objektívvel sem tudod megoldani, és nézd csak meg, mennyibe kerül mondjuk egy 400 mm-es objektív, amivel még mindig csak nagyszerencsével fogsz madarat fotózni.. és ez csak egy a 2-3 objektív közül.

    No ha erre is azt mondod, hogy igen tudom, akkor menj el egy boltba és tapizd meg a gépeket: nekem nagyon tetszett fényképről a canon 400D, de mikor megláttam élőbe, kicsit meghökkentem :DDD ...

    Megkockáztatom, ha most meglesz a rendszered, jópár évig nem tudsz rá költeni...így én azt sugallnám Neked, hogy Nikon D40/D40x kitben gondolkodj, így 28-450 mm között egy elég tartós rendszert tudsz kicsivel többől, mint 300e forint !! kiépíteni... (70-300VR-rel), vagy 300 alatt 28-300 mm (55-200-as kittel)...

    Ja igen, ha komolyan érdekel a dolog, állványról se feledkezz meg, és azért azt tudd, hogy ezek alá a gépek alá (főleg ha nagy fókusztávokat szeretnél) komoly állványok dukálnak: ez kb 25-30 e. forint! És még ugye jön a memóriakártya, a tatyó, pótakksi sztb...bár ezek kellenek egy kis géphez is, csak ott olcsóbban megúszod...

    Üdv!

    Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

Új hozzászólás Aktív témák