Új hozzászólás Aktív témák

  • iO

    csendes tag

    Üdv,

    Szeretném a segítségeteket kérni objektív kiválasztásában.

    Egy Canon 200D-vel fotózok, amihez van egy 18-55-ös kit objektívem (Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM) és egy 55-250-es teleobjektívem (Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM), amit az itteni ajánlás alapján vettem és nagyon elégedett vagyok vele.

    Szeretnék egy kicsit a makrófotózás világában is elmerülni és ehhez keresek egy objektívet. Abszolút hobbifotós vagyok, elsősorban természetet fotóznék (rovarok, növények), de láttam, hogy portréfotózást is írják ezekhez az objektívekhez. Utóbbi nem lenne elsődleges felhasználás, de ebből a szempontból is meghallgatnám az érveket, ha nagy különbség van az objektívek között. A Canon honlapján találhatóak közül melyiket ajánlanátok?
    EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM
    EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
    EF 50mm f/2.5 Compact Macro
    EF 100mm f/2.8 Macro USM

    A topik bevezetőjében látom, hogy a Canon EF 100/2.8 és Canon EF 60/2.8. az ajánlott makróobjektívek között van, viszont a bevezető 2014-ben volt utoljára frissítve, úgyhogy az EF 35/2.8 még biztos nem volt figyelembe véve. Illetve egy vonatkozó kérdés: Ezeket az objektíveket már nem gyártják, hogy sehol sem találtam újat csak használtat?

    A segítségeteket előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák