Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz Petykemano #39966 üzenetére

    Hű, nem apróztad el :D

    Csak pár dologra reagálnék, nincs időm követni a kibontakozott csevegést:
    - A 40% természetesen önkényes választás, lehet máshová tolni, akkor más lesz az eredmény. Nem azért választottam, mert ennyi az átlag, hanem azért, mert ezt már beveszi a gyomrom, mint generációváltás, és kettő ilyen pont duplázza a teljesítményt. Viszont valamit le kell tűzzél, mint elvárás, különben csak érzelmi alapon szórod az átkot a gyártókra. Lehet azt is, csak az nem az én műfajom :) És igen, ha túlteljesítik a teljesítménybeli elvárást, akkor miért ne lehetne ezt az árban is érvényesíteni?
    - A GTX 1080-ból kiindulva 32%-kal lenne "jogos" árat növelni, akkor durván 800 USD lenne az infláció nélküli és 960 USD az inflált ár. Viszont...
    - ... nagyon óvatosan kell bánni azzal, hogy az új feature-ök érkezését adottságként kezeled. Ha így teszel, akkor az FPS-növekedésbe bele kell számolnod azt is, amit a DLSS hozott, és akkor az RTX 2080 az évszázad dealje, mert több, mint duplája a tudása az 1080-énak, alig (16%-kal) magasabb áron. Ezért számoltam a 2080-tól kezdve.

    Az utolsó pontra annyit, hogy nagyon nem szerencsés az eltérő kategóriájú kártyákat hasonlítgatni. Pont itt van a kutya elásva a 4070 Ti esetében. Nézd meg a 900-as szériát:
    - 970: 100% teljesítmény, 100% ár
    - 980: 110% teljesítmény, 167% ár

    Az emberek mégis vették a 980-at, mint a cukrot. Azóta az NVIDIA folyamatosan távolítja a 70-es és a 80-as kártyákat, és közelíti az árakat - és micsoda meglepetés, nem a 80-as ára csökken a 70-eshez, hanem a 70-es "nő fel" a 80-ashoz. Ez van a hátterében annak, hogy az jött ki nekem, hogy míg a 4080 csak kicsit van túlárazva, a 4070 Ti nagyon.

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák