Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz Találtgyerek #9182 üzenetére

    Full ugyanaz a hűtés.

    Mióta lecseréltem az EVGA tápjaimat (mind a 4-el cw-zett minden, kivéve egy gigabyte gaming oc rtx 3060 Ti), és vettem egy Corsair HX1200-ast, azóta az eleve cw-ző Asus Tuf RTX 3060 Ti-omból jön kb. ötöd akkora coil-whine mint korábban, tápból detto.
    Ez a már teljesen élhető kategória ha cw-zik az adott gpu, és emiatt akár a táp is.
    (nálam csak az msi suprim liquid x rtx 4090-ből jött tutira cw, a többi 4090esnél csak a táp felől hallottam)

    A lényeg, hogy most ez nem cw-zik (hála a corsair tápnak, mert minden más alkatrész változatlan), 240fps-nél is 0 cw mind a tápból, mind a gpu-ból, pedig ha közelebb tenném a fülem már bedarálná! :))

    Van egy Gigabyte Windforce RTX 4070 (non-Ti) is most nálam, ez is 0 cw (na meg 0 rgb :DDD ).

    Corsair HX tápot kell venni és nem lesz cw-probléma (többi típus/gyártó passz), EVGA meg elmehet a búsba...

    Én jelen állás szerint nem fejlesztek sem 13xxx intelre, sem 7xxx3D ryzenre,
    marad az 5950X (ami játékokra kvázi egy 5800X), és emellé 1440p-re 4080-asnál több nem kell, így is cpu-limitelek vele Hogwart's Legacy-ban.

    Most h a 4070-est is kitesztelgettem, igazából a 4070 is megfelelne (=3080 10GB, csak 12GB ram 184W fogyival és ha van DLSS 3 frame generation, akkor dupla fps 165W-ból Hogwart's Legacy alapján), de ár/teljesítményben nagyjából jó áron volt a 4080, lesz tartalékom ha érkezik vmi optimalizáltaln trutyi, a next gen pedig még úgyis 1,5 évre van innen.
    A Forint sem lesz tartósan erős sztem, árakat sem hiszem h nagyon vagdosnák lefelébb innen, a gpu-bányászat már lassan 1 hónapja profitos 0,20 USD/kWh-ra nézve a 4xxx szériával, úgyhogy ha netán mindezek mellé újabb bányászláz indulna be, akkor én még most jókor jóáron megvettem a saját kis 4080-asomat és 1,5+ évig hozzá nem nyúlok a konfigomhoz.

    Csak 4K-ra kell 4090, egyébként csak e-pénisz marad ;]

    OC-mérés egyedi lottó kérdése, de itt egy nem éppen magas fordulatszámos (ezért csunyácska hőfokos) eredmény:
    Próbáltam újramérni 3szor is nagyobb ventivel (akkor ugyanaz a hőfok mint OC 4090-nél), de mindig elhasalt, úgyh most csak ezt hagyom itt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák