Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ScomComputer

    veterán

    válasz CJ4567 #86858 üzenetére

    Szerinted érdekel ez itt valakit,olyan mintha magadnak küldted volna el pü.-ben... ;] :D
    A csillaghajós,meg már nem jár ide...szvsz.. :P

    [ Szerkesztve ]

  • Puma K

    veterán

    válasz CJ4567 #86858 üzenetére

    A legtöbb CPU nem jól reagál ha teljesítményről van szó az 1x 1 RAM modulra.

    Gyakorlatilag kivétel nélkül több éve már-már kötelező a 2x 1 RAM modul a gépbe ha valami CPU-RAM intenzív történetet indít az ember, és pl a játékok jelentős része ilyen.

    Az erősen ajánlott minimum darabszám a RAM esetén CPU-nként változik. Van aminél minimum 2, 3, 4 vagy 6db RAM modulnak lennie kell az alaplapban, hogy hozza az elvárható teljesítményt terhelés közben.

    Ha megjönnek az új konzolok akkor ismét duplázhatod majd a mostani 16 GB-ot.
    Amennyiben van valóságalapja a 24GB RAM-os PS5-nek, amivel majd a játékok gazdálkodhatnak. Az OS meg külön fenntartott valahány GB-ot fog tudni írogatni.

    De már most is elkélhet a 32 GB, de ezt megint az igények és a géphasználati szokások határolják be.

    Nekem volt mikor Firefox-ot használva összejött a 17 GB-os teljes RAM használat. Ebben benne volt a Windows 10 és a háttérben futó pár darab automatikusan elinduló és futó program. A böngésző viszont sok-sok megnyitott lappal ment. A maximum amit eddig láttam az 117 lapos böngészés volt.

    Így nálam böngészővel és játékkal együtt a maximum RAM használat ~22-23GB volt amit láttam.
    A 32 GB RAM-ból amit a Windows hagy azt a videószerkesztő viszont mind megeszi. Persze ebben semmi meglepő nincs.

    Az tuti, hogy ha én valamikor CPU-t cserélek és így RAM-ot is akkor nálam már a 32 GB lesz az alap.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák