Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz rottenbull #22709 üzenetére

    Néztem már kiállított 1m feletti TV-n is HDR content-et. Direkt azonos tartalmat HDR-rel, majd nélküle, úgy sem tetszett.

    Valami SUHD Samsung meg egy LG Oled volt.

    Tisztában vagyok azzal, hogy 500k alatt felesleges 4K-s tv-t venni, ha valaki rendes HDR-t szeretne.

    Szal ezzel is ez lesz a gond, hogy még meg fogja dobni az amúgy is drága Gsync monitorok árát, és közel sem fog akkora élményt adni, mint amire számítanak, sőt szinte biztos, hogy lesz olyan akinek nem is fog tetszeni.

    Arról nem is beszélve, hogy ehhez tartalom is kell.

    [ Szerkesztve ]

    Véleményem szubjektív...

  • s4hu|SyD^

    addikt

    válasz rottenbull #22709 üzenetére

    Nekünk egy szuper túlszaturált Samu van, picit régebbi verzió tavaly decemberben lett véve, nincs még HDR. Viszont szerintem nagyon szép a képe, pár napja kötöttem rá a gépet szóval tesztelgettem is játékokat, hát mit ne mondjak azért a full HD is ég és föld egy 24" monitorhoz képest ezen az 50"-on. TV-n azért botrányosan szép a fekete, konkrétan a fekete fekete. Szépen beállígattam én ezt már amúgy, mert zavartak a színek, nyilván mindenkinek ízléséhez kell állítani a TV-t. A fehér is szépen fehéres, de még így is vakít picit pedig nincs is feltolva neki. 4k 60 Hz-et bírja vagy az 1080p 60 Hz-et, ezek között meg 30 Hz, ne kérdezzétek, hogy miért, érdekes, nem tudom.

    Tesztelgettem pár játékot és 4k-ra azért az 1070 elég kevés, de van ahol azt a 30-35 fps ki lehet csikarni a játékból, persze nagyon kompromisszumos. Viszont már ezen az 50"-on a full HD játék is sokkal jobban néz ki. Esetleg lehet egy visszaskálázással trükközni. Élsimításokkal variálni.

    Hogy erre a nagy 4k mizériára kitérjek, bemész egy boltba, ki vannak a állítva a tévék, konkrétan olyan promó anyagokat vetítenek, ami true 4k meg HDR meg miegymás. Olvasod hogy hűha felskálázza szóval a szarabb minőség is elvileg jobb lesz, aztán hazamész bedugod és a szar úgyanúgy szar csak nagyobb méretben mondjuk. :DDD

    Én nem vagyok a 4k meg a HDR ellen, de ha nem vagy valami előfizető akkor még HD tartalom is tud ritkaság lenni, vagy veheted megfelé a Blu-ray-ket tonnaszám. 4k közvetítésekről, filmekről meg ne is beszélve. Nem mondom, hogy megbántam, hogy ezt a TV-t vettem, bár lehetett volna valami olcsóbbat is venni vagy egy full HD-t és pár év múlva meg 4k HDR-t mikor kiforrja magát.

    Én picit a 4k mögött is nagyon a marketinget látom. Aki nincs úgy ráállva ezekre a 4k-s tartalmakra annak felesleges 4k TV-be invesztálni. Inkább tegyük félre a pénzt és majd pár év múlva visszatérünk rá. Hátha már videókártya is lesz hozzá. :U

    "Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

Új hozzászólás Aktív témák