Új hozzászólás Aktív témák

  • sNk77

    aktív tag

    Sziasztok, azért írok mert már egyszer volt ilyen jelenség egy másik kártyával (EVGA 980 Ti) amitől elálltam ez miatt és gondoltam megvárom a 10-es szériát, de nem jártam sikerrel. A jelenség az MSi Gtx 1070-es kártyával is él. A következő lenne a gond: nincs vele sokkal több FPS mint az előző kártyával. Az előző egy Asus Gtx 660 Ti, még újonnan 75 ezer volt. A processzorom i5-6600. Tápom egy 850 wattos Cooler Master. Az érdekesség az, hogy lowon is meg ultrán is ugyanannyi az FPS-em. Például Rainbow Six Siege-ben, lowon 130 fps körül vagy inkább alatta, ami nagyon kevés és max grafikán is akörül mozog. Az Asus 660 Ti lowon ugyanennyi FPS-t hoz, ultrán természetesen nem. Gondoltam én, hogy egy lassan 4 éves kártya nem hoz ugyanannyi FPS-t mint a 1070. Gondolom nem a 1070-el van a gond, mivel a 980 Ti is ugyanezt csinálta, csak az még kevesebb fps-t hozott, kb 5-10-el kevesebbett akár a 660 Ti-nél is, de mind ezt csak lowon, ultrán ugyanúgy 110-140. Voltak olyan helyek is ahol lement a 1070-el 80-90 fps-re lowon. Míg 660 Ti-vel nincs ilyen.
    Egyik gyereknek akivel játszok Gtx 970 kártyája van és neki lowon 170 FPS körül van ahol nekem 130 FPS Gtx 1070-es kártyával. Neki gyengébb a processzora is ráadásul.

    Valakinek valami ötlete, hogy miért nem megy fentebb az fps-em low grafikán ? Nem tudom, hogy ez az oldal mennyire megbízható, de én ezt vártam a 1070-től: http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-1070-Desktop.165776.0.html

    Ezen az oldalon jól látható ha lentebb tekeritek, hogy lowon és 1024x768-ban 334 FPS. Kipróbáltam és 120 fps volt amit előszőr mutatott, és ugrál 110-130 max. Ezt kipróbáltam egyébként a 980 Ti-vel is még annó, és ugyanez.

    Valakinek valami ötlete ? Ha nemtudtok segíteni, ezt is vissza küldöm és kutatok tovább, hogy mi lehet a gond. :O

    A válaszokat előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    nádpálca

Új hozzászólás Aktív témák