Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KBé

    csendes tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni, hogy a most vásárolt ASUS X552CL-SX019H laptopomat hogyan tudnám a késöbbiekben fejleszteni.
    Főbb paraméterei:
    Processzor: Intel Core i3-3217U (1.8GHz, 3MB Cache, 64-bit, 22nm, 17W) - 2 magos
    Memória: 4GB DDR3L, 1600MHz, (Max. 8GB)
    Háttértár: 500GB, 5400rpm, SATA HDD
    Videókártya: Nvidia GeForce 710M, 1024MB DDR3 VRAM

    Memória bővítésre gondoltam első körben (8GB-ig), illetve ha lehetséges akkor a háttértár cseréjére SSD-re.
    Ezek ha jól tudom még garancia vesztéssel sem járnának, viszont érezhetően gyorsabbá tennék a gépet.

    Azt azonban sajnos már nem tudom, hogy a processzort és a videókártyát tudnám-e jobbra, erősebbre cserélni. Nem vagyok tisztában vele hogy mikkel lehet kompatibilis a masina, ha egyáltalán van ilyen opció. Ha igen, akkor az nem járna-e kockázattal (pl.túlmelegedéssel).
    Természetesen nem egy mindent verő über gépet szeretnék csinálni belőle, csak érdekelnének a lehetőségek. :)

    Előre is köszönöm ha tudtok segíteni!

  • KBé

    csendes tag

    válasz MurdR #9996 üzenetére

    Köszönöm a gyors válaszodat!
    Esetleg az alaplap cseréjére lenne lehetőségem? Olyanra ami a késöbbi fejlesztéseket nem zárná ki.
    Vagy ennek már nincs értelem (anyagilag nem érné meg, vagy más okból) ?

  • KBé

    csendes tag

    válasz sulaco79 #9998 üzenetére

    Köszönöm az ötletet!
    Tegnap délután vettem egy Euronics üzletben.
    Bevallom kicsit elhamarkodott döntés volt, miután délelött behalt az elég régi FujitsuSiemens gépünk.
    Utólag nézegettem itthon, hogy ennyi pénzért talán egy valamivel jobb gépet is lehetett volna venni. :(
    Bár annyira nem mozgok otthonosan a témában...

    Arra vonatkozóan van esetleg tanácsod, hogy hol tudnék utánanézni hogy egy kinézett laptopot meddig lehetne fejleszteni? Milyen támpontjaim lehetnek ehhez?

  • KBé

    csendes tag

    válasz sulaco79 #10000 üzenetére

    Huhh, hát nagyon szépen köszönöm a részletes leírásodat és a linkeket!!!
    Tényleg hasznos volt!

    Holnap délután lehet futok egy kört, hátha...
    Bár abban az üzletben ahol én vettem a gépet (soroksári euronics), sajnos nem elérhető amit ajánlottál. :(
    Mit gondolsz, jó alternatíva lehet a Lenovo helyett ez a HP: HP 15-D052SH G1M94EA ?
    Ha jól látom a processzor- bár régebbi - de ebben is fejleszthető lenne.

    Igazság szerint egyelőre ez az Asus is bőven megfelelő nekünk itthoni felhasználásra - főleg a régihez képest. Extra progikat (tervező, videó szerkesztő, stb) nem használunk, a játék igényemet pedig a PS3 is bőven kielégíti.

    Valószínüleg évekig ellennénk/elleszünk különösebb gond nélkül az Asus-szal is, csak jó lenne ha 4-5 év múlva nem érezném a gépemet egy használhatatlan őskövületnek. Főleg ha esetleg időközben másra is elkezdeném használni.
    (azóta is bánom ezt az elkapkodott választást :( )

    Még egyszer köszönöm a segítségedet!

  • KBé

    csendes tag

    válasz sulaco79 #10003 üzenetére

    Szia sulaco79!

    Az első kört lefutottam több-kevesebb sikerrel az üzletben.
    Sikeres volt mert simán rámondták, hogy vigyem vissza a gépet és becserélhetem másikra, viszont olyan szempontból már nem vagyok annyira jó helyzetben, hogy a kinézett gépek sajnos nem elérhetők.
    Kiárusítás van, a legtöbb esetben ezek valahol kiállított, utolsó darabok. :(
    Valószínüleg egy valamivel drágább Asus gép lesz, de még nem sikerült eldönteni hogy melyik.

    Ha csak a processzort nézem (a többi paraméter többé-kevésbé azonos), akkor szerinted melyik lehet a nyerő vétel ezek közül?

    i5-4200U; i5-4210U; i7-3537U; i3-3110M

    Az U végüeket ugye késöbb nem tudom cserélni, tehát ha jól sejtem és az általad linkelt oldalon is megnézve ezek közül az i7-es lehet a tuti.

    A jóval gyengébb i3-ast viszont késöbb lehetne cserélni, csak abban nem vagyok biztos hogy mi lehet majd a max. Ha csak a TDP-t nézem akkor létezik hogy akár egy i7-3632QM is alternatíva lehet majd?
    Esetleg figyelnem kéne a magok számára is? Ebben az esetben az i7-3540M lenne a lehetőségeim teteje?

    Vagy teljesen el vagyok tévedve és ilyenkor már más paraméterek is számítanak?

    Előre is köszönöm ha tudsz segíteni!

  • KBé

    csendes tag

    válasz sulaco79 #10016 üzenetére

    Köszi hogy ilyen gyorsan reagáltál!
    Ma délután van az utolsó lehetőségem hogy visszacseréljem, úgyhogy valami alapján jutnom kell valamire. :)

    Hálás vagyok amiért segítesz ebben. :)

    i7-3537U:
    http://www.euronics.hu/ASUS-X550CC-XX1343D-p41272

    i5-4200U:
    http://www.euronics.hu/ASUS-X750LN-TY006D-p40889

    i5-4210U:
    http://www.euronics.hu/ASUS-X550LNV-XO237D-p41691

    i3-3110M:
    http://www.euronics.hu/ASUS-X75VC-TY166H-p40566

  • KBé

    csendes tag

    válasz cifram #10020 üzenetére

    :))
    Hát igen...
    Az a baj, hogy én is csak utólag vagyok marha okos :D
    Ha kicsit jobban megfontolom a döntést, tuti hogy máshol veszem.

    Na, majd ha a még meg nem lévő gépemet lecserélném... :)

  • KBé

    csendes tag

    válasz sulaco79 #10019 üzenetére

    Megfogadtam a tanácsodat (az érveid elég meggyőzőek voltak :) ) és az i3 3110M-es procival szerelt Asus mellett döntöttem. A nagy kijelző nekünk inkább előnyt jelent mint hátrányt.
    Azt jól sejtem hogy ebben a gépben a videókártya az alaplapra van forrasztva, tehát nem cserélhető?
    Mondjuk olyan őrülten nagy jelentősége nincsen...

    Voltunk ma az Euronicsban, de sajnos még nem sikerült lezárni az ügyet. :(
    Egyébként nagyon rugalmasan és korrektül álltak a cseréhez, bár nem teljesen értették hogy mi a bajom a visszavitt géppel. Amikor említettem, hogy az erősebb - és esetlegesen cserélhető - processzor miatt választanám a másik Asust, elég furán néztek ránk.
    Mondtam hogy úgy tudom az M-es procik erősebbek és ráadásul cserélhetők is, de győzködtek h csak alaplappal együtt lehetne cserélne - az meg ugye nem igazán megérős.
    Vitatkozni ilyen esetben nyilván nem fogok, mivel nem igazán vagyok otthon a témában.

    Mutattak pár i3 4xxxU, i5 3xxxU és i5 4xxxU-val szerelt gépet ami készleten volt náluk, de végül belementek abba is hogy megrendelik nekem a kinézett laptopot.
    Egyelőre itt tartunk. Várom a hívásukat hogy mikor mehetek majd a gépért és reménykedem hogy nem fogják visszamondani. :)
    A választékuk talán nem a legbőségesebb, de hozzáállásuk legalább nagyon korrekt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák