Új hozzászólás Aktív témák

  • sulaco79

    tag

    válasz KBé #9999 üzenetére

    Van még esélyed kicserélni! :K

    Áttúrtam az Euronics laptop kínálatát, és az árkategóriában szerintem ő a legjobb választás:

    Lenovo G510
    i5-4200M
    4GB RAM
    500 GB HDD

    Ebben a gépben van perspektíva. A legújabb generációs i5-ös proci már önmagában is nagyon jó (már turbo boost is van benne) plusz öröm, hogy a jövőben akár az i7 4702MQ-s 4 magos processzorra is cserélhető!!!
    Csak egy kis ízelítő a kis i3 3217U és az i5 4200M és a móka kedvéért az i7 4702MQ között:

    i3 3217U vs i5 4200M
    i5 4200M vs i7 4702MQ

    Igaz nincs benne videókaresz, de ha nem vagy FPSfasiszta meg HDtálib akkor a HD4600-as CPU-ba integrált videócsip tökéletes alkalmi játszadozásra, még a legújabb játékokkal is (igaz csak low-on, youtube-on keress rá: HD 4600 gaming)

    SSD bele + RAM igazi erőművé fejlesztheted, a lenovók meg jó lapik, nekem is ilyen van, elvagyunk :)

    Ha van lehetőséged akkor próbálj egyezkedni velük, szerintem kicserélik!

    Az alaplap chipset-je és a procifoglalata határozza meg bővíthetőséget elsősorban, de más is befolyásolhatja a manőver sikerét, mint pl. BIOS beállítások...

    A lenovoban 4. i core generációs HM86-os chipset van, ez fogadja a G3-as tokozású Haswell család processzorait. (ilyen az i5 4200M is, de itt egy lista rokonyságról) Ezekkel a CPU-kkal elméletileg bővíthető a laptop, azért csak elméletileg mert a BIOS néha szemétkedhet. (ez inkább akkor van ha Celeronról váltasz I core-ra, az i5 - i7 fejlesztésnél ennek kicsi az esélye)

    Másik megszorítás, hogy a cserélendő proci TDP-je (hőtermelés Wattban megadva) nem lehet nagyobb, mint a régi CPU-é, megelőzendő a nem kívánatos rendszer túlhevülésből származó gondokat. (Van pár renegát aki ezeket szabályokat úri huncutságnak tartja, de jobb félni, mint megijedni) Tehát a 37W-os proci helyére 37 W-os proci megy.

    Itt találod a listát, amire az i5 4200M-et cserélni tudod, figyeld a TDP-et!
    .

Új hozzászólás Aktív témák