Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Murkesz

    csendes tag

    Helló! Három hete vettem egy notebookot: Toshiba M70-340-es típust, csak 512 MB RAM helyett 1 GB RAM memóriával.
    A következő hibajelenség szokott előfordulni: A monitor egyszerűen elszáll. Nem kikapcsol, mert látszik, hogy a lámpája világít, csak fekete színű lesz az egész... illetve néha rózsaszín. Olyan, mintha nem kapná az adatokat. Ez a hiba néha naponta többszört is előfordul, néha meg több napig nem is jelentkezik. Ja! És néha látok olyat ishogy egy pillanatra beremeg a monitor tartalma.. egy pillanatra megugrik a kép.
    Találkozott már valaki hasonló problémával? Egyáltalán mi lehet a baj? Hardware-es vagy software-es a probléma? Vigyem szervízbe? Ha igen, akkor hogyan bizonyítsam a hibát? Fénykép vajon elég?
    Ja... A hibát egyébként könnyen javíthatom: lecsukom a monitort, aztán felnyitom. Csak ilyenkor persze a net pl. elszáll.... Meg egyébkéntis idegesítő, hogy egy új notebook ilyeneket csinál. Mert kis problémából lehet később nagyobb probléma is.

    Tanácsokat mondjatok, kérlek! :O

  • Murkesz

    csendes tag

    sziasztok!

    két és fél éve vettem egy toshiba satellite m70-340 típusú gépet, és a minap eljutott egy holtpontra. :S

    jóideje elkezdett olyat csinálni, hogy néha működés közben gondolt egyet, és kikapcsolta az lcd háttérfényét. először azt hittem, hogy meghalt, de nem.. csak a fény állt le, minden más működik közben. egy lehajt/fölhajt-tal megoldottam a dolgot: nálam sleep. próbáltam később kijelző ki-be kapcsolást beállítani a display lehajtására, de úgy nem kapcsolt vissza a monitor továbbra sem. épp ezért gondoltam, hogy biztos valami oprendszer hiba.. vagy valamivel össszeakad. és láss csodát, os reinstallt követően tényleg csomó ideig nem jött elő. (valószínűleg ez csak véletlen egybeesés volt.)

    a lényeg, hogy az utóbbi hetekben ismét előjött a hiba, mígnem tegnapelőtt fogta magát, és végleg kikapcsolt a monitor. jobbanmondva annyira nem végleg: mikor elindítom/kikerül sleepből, akkor felkapcsol a világítás, de kb. 5 másodpercre rá le is kapcsol. próbáltam aksit berakva, próbáltam aksi nélkül. mindmind ugyanaz. és már bootoláskor előjön, tehát még biosban sem tudok nézelődni. (nem mintha erre lenne bármiféle beállítás is) minden más eddig kifogástalanul működött. sőt.. most is kifogástalanul megy minden, ha külső monitorra csatlakoztatom a gépet.

    ötletek? hasonló problémák? megoldási javaslatok? tipp, hogy kb. mennyiből lehetne megcsináltatni? köszi előre is

  • Murkesz

    csendes tag

    válasz RexMaximus #1244 üzenetére

    thx, akkor most éhezem egy kicsit, és összekaparom a rávalót :D

Új hozzászólás Aktív témák