Új hozzászólás Aktív témák

  • baly81

    aktív tag

    Sziasztok!

    ASUS ROG GL703GE laptop delikvensnél mi okozhatja az alábbi problémát? Néha, normál üzem (pl. böngészés, word, stb.) közben, random előjön, hogy a kijelző felső 3-4 cm-re becsíkozódik. Mellékelve a fotó (bár ezen egy nagyobb rész volt éppen csíkos). Rendszer win10. RAM-ok egyesével kiszedve, driver frissítve a hiba fennál. A hőfokok rendben. Linux live-al ugyan ez a helyzet, de ott az egész kijelző csíkos lett. Kiszedtem a "mobil" perifériákat, azok nélkül is fennáll a hiba. Random jön elő, van, hogy 2 napig is megy napi 5-8 órát is. Most pl. alig tudtam bekapcsolni, mert folyamatosan szopatott. Ráadásul ha csíkozódik, akkor a gép kifagy és semmire sem reagál, a venti pörög a gép meleg.
    Ezekből itélve biztos, hogy az alaplapon halt meg valami. Én valamelyik tápkörre vagy a dedikált VGA (GTX 1050Ti) chipre gondolok. Bár nem tudom ennek van e köze ehhez, ugyanis W10 loginnél is jött már elő a hiba, és word használat közben is. Ilyenkor meg szerintem nem a dedikált vga-t használja, hanem az Intel UHD630-at. (rendszer/Nvidia alapbeállítás)
    Ha meg ez az állításom igaz, akkor a CPU is beteg lehet akár...
    :(((

    Valamelyikőtöknél volt már hasonló jelenség? Mi lehet a probléma? Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

Új hozzászólás Aktív témák