Keresés

Aktív témák

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz frame>24 #7044 üzenetére

    Olyan nincs, hogy párkapcsolati szupervízió.
    De a szupervíziós folyamat általában arról szól, hogy mindenki a saját tevékenységi körében - ami általában a munkája, vagy szakmája -, megpróbál ránézni arra, hogy ő xy-ként hogyan csinálja mindezt. Melyik részével önazonos, melyikkel nem, mikkel vannak problémái, mikkel nem, és egy ilyen kérdéssoron keresztülrágva magát elmélyíti az önismeretét adott témakörön belül. Annyival másabb, mint más önismereti módszerek, hogy itt sokszor a válaszok ki sem fogalmazódnak, vagy nem olyan mélységű válaszokig jutunk el, mint pl. terápiás munkában. Inkább csak katalizálódnak folyamatok, megindítunk egy bemélyülési munkát, és az illető már a hétköznapokban lel rá a nagyobb összefüggésekre, válaszokra, amik alapján egyre hatékonyabbá válik, illetve egyre önazaonosabbá azzal, amit csinál.

    Ha mindezt a módszert rávetítjük arra, ami itt történt meg az adott pillanatban, amire poénként írtam, akkor ez teljesen analóg folyamat. Hoztatok eseteket, felmerültek kérdések, felmerültek válaszok, és a végén egy újabb szálra lelt rá az illető, de ezt már nem hoztuk fel, nem mélyültünk el benne, nem beszéltük ki, hanem hagytuk lebegve hatni. Majd a hétköznapokban megy tovább a történet...
    A tematikus fórumozás lehet tanácsadási helyzet, de mélyebb síkokat érintő problémák esetén effektíve olyan folyamatokat fedhet le, mint amit egy szupervízió céloz meg. Ezt ismertem fel hirtelen, és jót nevettem rajta... ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

Aktív témák