Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • Cs.Orsolya

    tag

    válasz Cs.Orsolya #22045 üzenetére

    Bocs az elírásokért, már nem volt lehetőségem javítani őket!

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • Lirion

    addikt

    válasz Cs.Orsolya #22045 üzenetére

    Csakhogy az apák és a haverok nem tudják, hogy kell csajozni. Egy apa nem fog elmenni a fiával és megmutatni neki, hogyan hódítsa meg a lányt, aki tetszik neki, max elmeséli, hogy anyuval hogy jött össze és szevasz. Meg olyan hatalmas bölcsességeket tol a gyerek arcába, hogy legyen vidám meg adja önmagát lol. Mellette már az iskolában és a tv-ben is totál más példákat lát, persze, hogy azokat követi. Ha nekem vki azt mondja, hogy a zöld alma finom, de körülöttem csak piros almákat látok, amik éretlenül zöldek és keserűek, akkor nem fogom elfogadni, hogy létezik zöld alma, ami tényleg finom.
    Másrészt pedig a társadalom ma már sokkal nagyobb hatással van a gyerekek fejlődésére, mint a szülők és nem magyarázod meg sehogyse, hogy ez nem így van. A gyerek az ébren töltött idejének nagy részét a suliban és haverokkal tölti meg a tankönyveivel, a maradékban pedig tv/internet meg egy kis családi élet esetleg. Nem lehet minden felelősséget a szülőkre hárítani, amikor jelen van egy roppant erős társadalmi befolyásolás. Nevetséges, amikor a tv-ben arról pofáznak, hogy a szülőknek kell ezt meg azt tenni, holott a tömegmédia egyik feladata a társadalom nevelése is, amit a kereskedelmi csatornák persze leszarnak és az emberek torkán ledugják a szenny műsoraikat (mónika meg győzike és társai). Ezt tanulják ma a fiatalok, ezen nőnek fel és ha a gyerek nem akar magányosan és kirekesztetten iskolába járni, neki is úgy kell viselkednie, ahogy a többi agymosott kölyök, ezzel nagykorára sikeresen kiépül egy vastag fal a belső személyisége köré, tele félelmekkel és gátlásokkal, amit már nem fog tudni egyedül lerombolni. Aki ezt felismerni, az tud magán segíteni, könyvekkel, tanácsadókkal vagy megpróbálhatja egyedül, csak úgy sokkal lassabban jut el a célig. Mystery 10 év és néhány elmegyógyintézetes látogatás után jutott el oda, hogy megírhassa a könyvét.

  • proof88

    addikt

    válasz Cs.Orsolya #22045 üzenetére

    "mire végtelenül dühös vagyok, hogy ilyen konyhapszichológiai baromságokkal hiteltelenítik ezt a tudományt" - és mi mit szóljunk, amikor ki akarnak oktatni bennünket a vérpistikék? :D Meg amikor az oktatóm mellettem fakadt ki a kocsiban, hogy ami megy, az nem közlekedés, az egy sz@r, meg elege van, belefáradt már... :DDD Sajnos ilyen az élet, vannak akik vágják a szakmát, és ők agyvérzést kapnak a sok kóklertől. :K

    "ha valakinek olyan szintű gátlásai vanank egy másik emberrel szemben, hogy még megszólítani sem meri, az mennyire retteghet!?" - hát, szerintem a fiúk többsége serdülőkorban így kezdi, aztán ki hogy alakul, milyen hatások érik, stb... nagy részük sajnos huszonéves korra is ilyen marad, para odamenni egy csajhoz... én is ilyen voltam, de még tizenévesen sikerült 180°-os fordulatot vennem. Pedig emlékszem, hogy általánosban jó kapcsolatom volt úgy általában minden csajszival, csak a serdülőkor eljövetelével (mármint középsuliban) valahogy visszaesés történt.

Aktív témák