Új hozzászólás Aktív témák

  • gergo84

    aktív tag

    Üdvözletem tisztelt Guruk!

    érthetetlen események halmaza...

    előzmények:
    Felkértek ismerősök, hogy telepítsem fel a webcamot a gépükre. (persze ittis internet az amatőrnek, mert miért is ne, csak kapálni nem lehet vele...) megkuksiztam a gépet, hogy még is mivel állok szembe. Röviden: 2 éve lejárt virusirto (amire a pc eladója azt mondta, hogy jo az ugy...) spybot, spyware védelem nuku, winxp tüzfal tevékenykedik, böngésző iexplorer korai verz. fat32 -es hdd fájlrendszer, és 58%-os töredezettség, vizuálisan széjellburított windowstéma.

    Mondtam a kedves tulajnak ez igy nem igazán tutko. Kezdeményeztem egy totál uj rendszer ujrarakást... fájlrendszert ntfs-be, hdd-t 2 részre bontottam (C csak rendszer), nod32, adaware (mind2 frissitve), wintüzfal marad (mást ugy sem tudnának kezelni), böngészőnek firefox (ez is new). meg még pár alap program, de azok nem érdekesek. Szépen bekonfigurálva és testreszabva minden.

    Probléma:
    pár nap mulva szólnak, hogy internetezés közben hibaüzenet jön, és utána nem lehet netezni, és msn sem megy. Msn: nem a géppel volt gond, az msn, szervere nem ment (lecskkoltam a saját gépemet is, nekem sem ment) Internet: 1 orán keresztűl nyűttem a netet, zene, kép, video, mindent néztem, semmi hibaüzenet. Gépet kikapcsoltam, bekapcsoltam, leült az illető, még 1 óra eltelt, semmi hibaüzenet.

    Mivel nem igazán volt hiba, nem is volt mit megoldani. De mondtam, ha hibaüzenet bejön, akkor szoljanak, vagy irják le mit ir ki. (egy tömbházban lakunk). Pár nap mulva találkozok az egyik családtaggal, aki mondja, hogy bejött a hibaüzenet, DE DE DE nem akartak nekem szolni, hanem inkább viszavitték annak az embernek, aki a 2 éves virusirtora azt mondta, hogy jo az ugy. Állitolag azóta nem jön be a hibaüzenet (amit végül is nem tudtam meg mi volt). A ''szakamber'' pedig azt állitja, hogy 16 virus volt a gépen.

    Erre azt mondtam, hogy: hm.

    Na erre varjatok gombot!

    Ja amugy csak azért irtam le mindezt. Mert kérdezném, hogy szerintetek lehetséges, hogy egy naprakész (teljesen friss) Nod32 és Ad-aware melett (ad-watch bekapcsolva), winxp tűzfal védelem mellett bejön a gépre 16 virus... :F

Új hozzászólás Aktív témák