Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PandaMonium

    őstag

    válasz Alba Game #2096 üzenetére

    Tudjuk régóta, hogy ennek a piacnak van fizetőképes vásárlórétege (ha nem lenne nyilván nem virágozna ennyire a videojáték ipar), én is mindig megveszem azokat a játékokat amik tetszenek. A nagy gond itt is ott van mint a mozinál: Befizetsz előre egy szép kis összeget (ami nagyon durva is tud lenni, pl. a PS4/XBone esetében mint láttuk 18k egy játékért...) és fogalmad sincs, hogy mit kapsz cserébe mert manapság már olyan sok a gagyi, semmitmondó film és játék, hogy nehéz új címek között biztos kézzel válogatni és nem melléfogni.

    A kalózkodást mindig pozitív dolognak véltem olyan szempontból, hogy ez egy fair lehetőség a usereknek kipróbálni a terméket és ha tetszik akkor ugye utána saját erkölcsön/pénztárcán múlóan kiadni a játékra a zsetont.
    Félreértés ne essék, nem akarom én itt promótálni a kalózkodást, sőt kifejezetten égnek áll a hajam tőle, ha valaki letölt egy játékot, beleöl 50 órát és utána sem hajlandó kiadni rá a pénzt de ott az ellenpélda is mikor valaki kiad $60 -t egy játékra és kiderül, hogy játszhatatlanul portolták át esetleg (pl. Prince of Persia HD Collection PS3-ra amiben a hang egyszer olyan halk, hogy nem hallasz semmit aztán két perc múlva szó szerint üvölt a TV, az irányítás meg egy katasztrófa), vagy csak egyszerűen eltöltesz vele 1,5 órát és rájössz, hogy ez nem neked való. Persze, lehet mondani, hogy az ember nézzen vásárlás előtt review-okat meg nézzen alaposan utána a dolognak, de a casual-ék ezzel soha nem foglalkoztak, bemennek az 576 -ba és leemelik a polcról ami megtetszik. A másik pedig az, hogy egy játékról videó alapján úgy se lehet eldönteni, hogy milyen, pont azért hívják interaktív médiának ezt a műfajt mert ki kell próbálni ahhoz, hogy átélje az ember. :)

    Itt így azért lábjegyzetbe megjegyezném, hogy tényleg nem akarok semmilyen flamewart itt a kalózkodásról, sőt ne is boncolgassuk nagyon a témát mert kényes dolog, én is csak a játékvásárlás téma miatt hoztam fel. :U

    What I cannot create, I do not understand

Új hozzászólás Aktív témák