Új hozzászólás Aktív témák

  • 30z.Samu

    félisten

    válasz icemad #51793 üzenetére

    Ha már gyerek téma...havernak van egy 3,5 éves kislánya. Nyilván nem szólhatok bele hogy neveljék a gyereket, már csak azért sem, mert Nekem nincs. De én ennyi idős korában még nem adnék a kezébe semmilyen kütyüt és nem ültetném a TV elé hogy naphosszat nézze. Ahogy megfigyeltem, a szülők azért választják ezt a megoldást, mert addig sem kell a gyerekkel foglalkozni. Ezzel szerintem az a probléma, hogy a képzelőerejük semmit nem fejlődik, ha csak konyhakészen megkapja a mesét. Ezek helyett tolnám a készség fejlesztő játékokat, este mehet egy kis meseolvasás. Szóval havernál is azt látom, hogy oké foglalkoznak a gyerekkel, de sokkal több időt is tölthetnének vele. 3,5 éves, a szókincse elég nagy, de alig érted mit mond. Nem tud még szépen beszélni, az sem segít a helyzeten hogy a cumi állandóan a szájában van. Nem vagyok szakértő, mint mondtam, lehet én látom rosszul a dolgokat vagy túl nagy az "elvárásom", de ismeretségi körömből nem emlékszem olyan kisgyerekes szülőre, akiknek a gyerekének ennyi idősen még lógott a cumi a szájában és sokkal tisztábban is beszéltek a lurkók. De kicsit elkanyarodtam az eredeti témától, lényeg hogy én ennyi idősen még nem bombáznám kijelzővel a gyerek szemét, de nyilván ha majd egyszer lesz gyerekem meglátjuk mit fog a gyakorlat.

    Sic Parvis Magna

Új hozzászólás Aktív témák