Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz aginor #53 üzenetére

    - Rengeteg koncertet, pár fesztivált fotóztam vele (mert Covid miatt szinte minden elmaradt, idén csak a Fekete Zaj lett megtartva). Adapterezett 70-200 f2.8G VR1-gyel lőttem sok koncertfotót, biztos vannak ennél a kombónál jobbak is, de elég jól működött ez is nálam (ha érdekelnek képek, Fb-on fmartinphoto).
    - AF targeting pad tudtommal csak Panánál van, sajnos itt sincs. De van joystick...
    - teljesen elektronikus zár mindig is működött vele, time-lapse-eket azzal lőttem
    - minden géppel van valami nyűgöm :DDD de ezzel a legkevesebb. Van, ami hw-es (pl. második kártyahely; vagy a túl elől lévő állványmenet, úgy kellett a QR-plate-eim között keresgélni, melyik nem ütközik az FTZ-vel), van, ami sw-ből javítható lenne. Pl. a vízszintező túl otromba nagy, és 0.25-0.5 fokot az is téved (a Sony A7-em 0.5-1 fokot téved, Oly EM5-ön meg olyan rossz az UI, hogy inkább be se kapcsoltam). Pár funkciót sajnos nem lehet gombra kitenni, pedig jó lenne. Idegesítő, hogy az időzítőt deaktiválja, ha kikapcsolom vagy sleepel. Face- és EyeAF nem tudom, mennyiben változott az új fw-ekben, de 1.x-ben csak Auto-AF-fel működik, amit én sosem használok. 30s a leghosszabb záridő, a 780-asban 60, de talán még 120 és 240 is van, jó lenne ND1000 képekhez. USB-C-n csak kikapcsolva tölt, vagy ha nagyon gyorsan bekapcsolom, lövök egyet, és ki is kapcsolom, akkor még folytatja a töltést - de ha már lassan csinálom vagy többet lövök, akkor nem kezd újra tölteni, ki kell húzni és újra bedugni... A gyári töltő egy vicc, bazinagy és lassan tölt, inkább vettem egy kínai USB-s utazótöltőt. Wifin lassan másolja át a képeket, és a Feladatkezelőben az Nkptenum3 vagy mi service-t újra kell hozzá indítani, legalábbis nálam. Nem tudom, biztos vannak még apróságok. Még ezzel együtt is egy egész kellemesen, jól kezelhető gép

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák