Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz vhw #141 üzenetére

    "Akkor a kérdéses robot "agyatlan" volt? Hogy "működött"? Amikor a játék azt sugallja, hogy a gépek legkisebb "működő" egysége a gömb alakú fej modul, ami különböző extra egységekkel képezhet nagyobb, bonyolultabb létformákat."

    Hol sugallja ezt, mivel? Szerintem semmi nem utal erre. Másrészt miért lett volna agyatlan? Csak a robot fejében lehet az agya?

    Konkrétan nem tudjuk szerintem pontosan hol van az agyuk. Egyrészt még ha a fejükben is van, nyilván nem tölti ki az az egész nagy gömb alakú fejet, egy kis processzor méretű objektum is elég lehet. Másrészt a lore-ból kiderül, hogy a YoRHa black box-ok-at machine core-okból készítették, ergo a machine lifeform-ok és a YoRHa androidok tudata ugyanarra a struktúrára épül (ezt explicite kimondja a játék, nem én találom ki). Namost akkor a tudat szorosan kötődik az agyhoz? Mert ha igen, akkor a machine lifeform-ok agya konkrétan a machine core...az meg ki tudja hol van a testükben.

    Az is simán elképzelhető, hogy valójában Emil irányította azt a gépet, de "tudatalatt", szóval irányította meg minden, de nem volt konkrét célja, leginkább amolyan zombimódra követte amit a többiek is csináltak. Erre utalhat az is, hogy pl az a robot amiből Emil kipattant végül, konkrétan el akart menekülni 2B és 9S elől, ezt 9S még meg is jegyzi a harc közben...de ezt te is észrevetted. Menekülő robot-ot márpedig valóban nem nagyon láthattunk rajta kívül a játékban emlékeim szerint, szóval ebben lehet szerepe volt valahogy Emilnek. De ugyanakkor annak sincs semmi értelme racionálisan nézve amit csinál...elbújik egy robotfejben, ugyanúgy támadja 2B-éket, majd amikor vesztésre áll a harc elkezd menekülni (minek? sokkal erősebb gyakorlatilag, mint bármelyik robot a játékban, nem sok oka lenne menekülni igazából...), aztán feleszmél, hogy "hoppá, hol vagyok?" majd megint elmenekül? Szerintem ebből nagyon az jön le, hogy az a robot nem Emil tudatos irányítása alatt támadta meg őket. Vagy tökre függetlenül működött Emiltől, vagy ha nem is, utóbbi nem tudatos szinten irányította.

    "annyi lehetőség közül miért pont ezt a módot választották egy régi szereplő visszahozására? Nem szimbolizál semmit? "

    Feltétlen muszáj szimbolizálnia valamit? Olyan fel sem merül, hogy Yoko Taro-nak nem volt jobb ötlete arra, hogy hozza be Emilt-t a sztoriba? Amúgy kérdezd őt. A játékai nem arról híresek, hogy minden részletre lehet explicit magyarázatát találni a játékban magában. Lehet jelentene valamit, de lehet semmit igazából...ki tudja.

    "Persze látva a végkifejletet, már nincs sok alapja az egésznek..."

    Pontosan. Emilnek nem sok köze van a játék konkrét eseményeihez, a nagyon távolról nézett előzményekhez van köze. Meg jópofa ugyanakkor tragikus alak, meg más szereplőt úgy igazán nem is nagyon lehetett szerepeltetni az előző Nier-ből, úgyhogy ha Taro át akart hozni valakit, az kizárólag Emil lehetett. Másrészt jó kis szócsőnek is fel lehetett így használni, elmeséltetni vele a játék távoli előzményeit satöbbi.

    Az előző játékból írtam amúgy egy elég bőséges összefoglalót. Erre tessék, ha érdekel.

    "Access point-ra gondoltam."

    Ja azokra vendor machine megjelenésű cuccokra? Hát nemtom, én csak akkor láttam körülöttük ilyen "energiapajzsot" amíg még nem voltak felfedezve. Gépek mindig ostromolták, le kellett őket győzni, úgy lehetett feloldani őket. Olyat én nem láttam, hogy már egy feloldott helynél ismét előjött volna az a gömbszerű pajzs, szóval passzolok.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák