Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • negyven2

    veterán

    válasz l.skywalker #6965 üzenetére

    A fogyasztók torkán az megy le, amit a hírközlő felületek leadnak nekik. És sajnos elég sok helyen a szenzációhajhászat sokkal fontosabb, mint a tényszerű közlés (ha most nagyon negatív szeretnék lenni, akkor írhattam volna azt is, hogy az adott buborékuknak megfélően legyen tálalva az adott hír).

    Pl. Twitter-en most is rendszeresen futok bele olyan írásokba, amik azt próbáljak megmagyarázni, hogy az FTC vagy az EU hazudik jelenleg (fun fact.. egyik se), hogy az MS nyugodtan megveheti az ABK, mert nem lesz belőle semmi, vagy pont, hogy nem kéne neki megengedni. És ezek nagy részét én úgy látom, hogy érzelmi alapon. És még ezzel nem lenne gond, de azért mára egy Tweet is van, hogy hasonló erővel bír, mint neves hírújságnak a cikke (és még ott van, hogy van, hogy a kettőt dolgot egy személy teszi, vagyis kisírja magát social media-ban, majd ír egy cikket, hogy a social media-ban mennyire fel vannak háborodva az emberek).

    És még ott van a politikai irányvonal (manipuláció) is. Amit nem kéne ily módon belekeverni. Ezt csak azért hoztam így fel, mert pl. jogar helyen láttam a napokban, hogy azért támadták az MS-t ezen felvásárlás miatt egyesek tweeter-en, mert az USA választások alatt az általuk nem preferált pártot is támogatták. Vagy most az FTC esetén pont a "rossz párt" színeiben lévő biztosági tag ellenezte egyedül ezt a pert... igaz pár napja még arról szóltak a hírek, hogy megosztottak ez ügyben, mert a "rossz párt" mellet az egyik "jó párt" színeiben lévő is ellenezte a mostani per indítását.

    “I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

  • sp8787

    addikt

    válasz l.skywalker #6965 üzenetére

    Nem az lenne a lenyeg ,hogy ne legyen mindent szabad?

    ""Normalis esetben"" mi lenne egy ilyen deal-nel.
    Ha az adott oriasceg egy szegmensben szinte monopol helyzetebol adodoan nyomtatja a penzt es ebbol finanszirozza egy masik szegmesben az uzleti modelljet a konkurencia lenyomasara. Mi lenne az alapertelmezett lepes?

    Fel kell darabolni a francba!

Új hozzászólás Aktív témák