Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz .LnB #11914 üzenetére

    Mondjuk ez jogos, hogy a regi PC Gurus mag szetszorva ugyan, de meg letezik, es az o cikkeiket a mai napig erdemes olvasni, ha ugy van. Akkor tenyleg ennyi, hogy siman magasabb volt a szinvonal. Sokkal, sokkal magasabb.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • negyven2

    veterán

    válasz .LnB #11914 üzenetére

    Szerintem itt is két dolog van. Az egyik az, hogy milyen minőségű saját tartalmat gyárt, gyártottak. Itt ugye a bemutatók, teszteket kell érteni. Elég csak Grath esetében olvasni a retro.land-et, vagy amit a Képtelen Kronika podcast-ban hoznak le.

    De mint híreket közlő részük, az sajnos nagyon függ attól, hogy hogyan értelmezik azokat, honnan tájékozódnak ők is. Így hiába írnak jó saját cikkeket az általad írt személyek, ha pl. majd arról fognak majd beszélni, hogy akkor mi történtént tegnap, ott azért már rezegni fog a léc a tényleges hírközlés és bulvárosabb közlés esetében...

    Ugye nem csak ez a 4 dia szivárgott ki, hanem sok más belsős bizalmas levelezés és dokumentum is (összesen valami 130-140 oldalnyi). És igen, Phil beszélt arról, hogy milyen jó lenne ha meg tudnák venni a Nintendo-t, de ez közel sem azt jelenti, hogy meg is akarták, vagy akarják. Ugyanis egy ilyen belső levelezés alkalmával bármelyik másik cégvezér is állít ilyet. De ez nem lenne hír, és nem lehetne kifordítani.

    Ezt úgy képzeld el, hogy én egy belső chatfelületen leírom, egy beszélgetés alkalmával, hogy: "de jó lenne X/Y/Z-t, nekifutásból, páros lábbal hátbarúgni. Ott mindenki érti, hogy ez csak poén. De ha ez a belső kommunikáció kikerül, akkor abból simán és könnyen hozható olyan hír, hogy akkor most én halálosan megfenyegettem X/Y/Z-t.

    Tehát visszatérve, attól, hogy ők jó dolgokat tettek le, megkedvelted őket fiatalkorodban (nekem is otthon van légmentesen lezárva egy dobozba töménytelen mennyiségű PC Guru/Gamer/Gamestar), attól ők is emberek és ők se olyanok, hogy minden területen naprakészek. Mind a Checkpoint, mind az Otherside podcastban sokszor annyira kamu dolgokat hoznak le hírként (főleg Sasa-ék), hogy néha fáj hallgatni. És itt nem az van, hogy időközben kiderült, hogy nem igaz, hanem, hogy a felvételkor is már tudni lehettet a valósabb képet. De ugye ezek podcast-ok, és nem feltétlenül szoktak minden hírnek utána járni, hanem csak elolvassák róla azt amit az IGN, Kotaku, Polygon, GameSpot, etc. lehoz.

    De sajnos itt jön elő az amit írtam már, hogy mennyire mélyen van az újságírás (és nem csak a gamer) minősége. Ugyanis ezek a nagyobb nevű oldalak, konkrétan a saját múltjukra épülve közlik a baromságokat. Ugyanis tisztában vannak azzal, hogy azért még az internet korai időszakában ők egy minőségi reputációt építettek ki, és így mára igazából azt írnak amit akarnak, mert ki meri kétségbe vonni a nagy IGN/GameSpot hitelességét. És valóban, a kutatómunkájuk, interjúik még azért ma is megállja a helyüket, de a többi témájuk, kb. az ad-bait oldalak szintjén van... még a tesztjeik is! De mivel mint írtam, ezeknek van nevük az iparban, így ha ők azt írják, hogy a MS meg akarta venni a Nintendot, akkor az úgy is van, még ha a valóságot le is írják a cikkben (hiszen ahogy ők mondják, arról nem tehetnek, hogy az olvasó rosszul értelemezi azt amit leírtak... olyan címen és lead mellet, hogy az MS meg akarta venni a Nintendo-t).

    “I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

  • _drk

    őstag

    válasz .LnB #11914 üzenetére

    Chekpointosok szerint mikor még újságnál voltak, már akkor egyre kevesebb minőségi cikk író volt. Persze nagyon óvatosan fogalmaztak.
    Lehet kevés a keresztmetszet a gamer és jó újságiro között.
    Nem hiába emelkedik ki egy OW Zoly.
    Mondjuk nekem a legnagyobb cringe a GameStar youtube csatornája, alkalmatlanok erre az egészre.

    Phelan-ék meg rohadt unalmasak, Ő pont Zoly mellett volt jó hogy kijavította a hülyeségeket meg elmagyarázta de a műsor vezetése nem az ő feladata volt.
    De itt Sasával egy óra Nintendo balvanyozas után, másfél óra mit néztünk amit nem is értek :F .
    Majd phelan elmondja hogy mindenki hülye bármilyen hír kapcsán.
    Sasa meg csak bólogat, teljesen más képet fest mint chekpointban. Ott jól oda szólógat, itt szinte semmi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák