Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz _drk #5904 üzenetére

    PS4 az tenyleg ijeszto volt amugy. Mindenki varta akkor is a nextgent, mint a messiast, erre kiderul, hogy mindket oldalon ilyen kvarcorabol kukazott CPU-ja lesz szegenynek.
    Hala egnek memoriabol boven volt, meg a GPU is eleg eros volt, ez mentette a helyzetet, viszont... Hat, lehet ezen szepiteni, de az az igazsag, hogy az elozo generacio rengeteg szempontbol visszafogta a fejlodest. Ezert nem lattunk semmi extrat, csak picit szebb grafikat, meg max kidolgozottabb tortenetet, mert memoria volt boven, GPU volt eleg, a CPU-idovel viszont dekazni kellett kemenyen. Hala egnek legalabb az adott, hogy egyseges memoriakezeles van CPU es GPU kozott, tehat nem kell masolgatni, csak oda kell b@szni egy pointert, hogy ott van, azt hasznald, ami viszont egy hatalmas overhead-et vesz le, ezert lehet, hogy a fostalicska jaguar a konzolokban ezerszer jobban teljesit, mint egy asztali konfigban. Mert ezen nagyon sokat lehet nyerni, es nyernek is, megvan mar hozza minden, ami kell, kornyezet, tapasztalat, szeleskoru tamogatottsag, minden. Ez az, ami miatt sokkal jobbnak tunik, mint amihez hasonlo esetben szokva vagyunk CPU-oldalrol.

    Namost ugyanez amugy igaz a mostani generaciora is, csak epp Zen2 alapokon. Szoval ha VEGRE el tudnak engedni az elozo generacio kezet, johetnenek igazan fincsi cimek, amik tenyleg mutatnak ujat. Szerintem meg kb 3 ev, es meglesz az elso fecske. Nagyon varom mar, nagyon kivancsi vagyok ra, hogy tudnak-e elni a lehetosegekkel, es ha igen, hogyan/mennyire. :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák