Új hozzászólás Aktív témák

  • sifarr

    senior tag

    válasz 4Grider #348 üzenetére

    Már hogyne lenne benne, a Telekom nem kispályás. Akciós melléklet 32. pont.
    Neked sasszemed van! ;) Én erre nem figyeltem fel.

    Viszont az a kérdés, hogy ez a melléklet szerves része-e az egyedi előfizetői szerződésnek. Szerintem nem.
    Ha az lenne, akkor sokkal egyértelműbben kellene meghatározni az akciós feltételeket!!
    A legtöbb akciónál az szerepel, hogy "visszavonásig" él. Egyértelműen ki kellene derülni, hogy egy visszavonás adott esetben egyoldalú szerződésmódosításnak minősül vagy sem.

    Csak egy példa. 16-os akció. Dominóról havidíjasra váltás. Feltétel a váltás mellett az 1-2 éves hűség vállalása. Mobil S díjcsomag esetében a pecdíj 37 helyett 19.
    Mi van, ha visszavonják az akciót? A 19 automatikusan 37-re vált? Ha valakinek van még hátra féléve a hűségből, akkor felmondhat-e egyoldalú szerződésmódosításra hivatkozva vagy sem?
    Vagy a hűség végéig marad a 19 és csak utána 37?
    A mellékletből ezekre a kérdésekre nem olvasható ki az egyértelmű válasz. Márpedig ha a szerződés része lenne ez a melléklet, akkor egyértelmű szabályozás kellene.

    Szerintem pl. ez a 16-os úgy működik, hogy a melléklet "csak" meghirdetés, tájékoztató.
    Feltételezem, hogy a váltáskor az egyedi szerződésbe írják bele konkrétan, hogy
    - a hűségidő 1 vagy 2 év, és
    - a hűségidő alatt a Mobil S díjcsomagjában szereplő percdíj helyett 19 a díj,
    - lejárat után pedig az aktuális Mobil S percdíj az érvényes.
    A mellékletnek pedig nincs jogi relevanciája.

    Na, hasonló történik a Netfone-nál. Az "akció" benne van az egyedi szerződésedben. Jogvita esetében az az irányadó. Akkor is, ha nincs akciós melléklet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák