Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz Somatom #41 üzenetére

    Világos, én csak arra az egy sorodra reagáltam, ami a vonalas telefonról szólt.

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Somatom #41 üzenetére

    Nekem nem azzal van bajom, hogy ha egy szolgáltatást csak egy szűk kör képes hasznosítani, akkor ne is fejlesszünk rá.

    Én a felvetéseiteket kritizáltam vállalkozói szemmel. Eleinte én is úgy gondoltam, hogy majd milyen mókás lesz kihasználni azt, ha valakinek nem kell 30+ forintért SMS-t küldenem, és majd küldhetek helyette ingyenesen Viber, WhatsApp... egyéb IM üzenetet. Vagy ha tényleg olyan sok fintech cég képes natív alkalmazást fejleszteni, akkor miért ne fejlesszek én is natív alkalmazást, hogy majd küldhessek push üzeneteket.

    Mikrovállalkozásként ezek a fejlesztések (vagy akár a natív app fejlesztése) sokkal többe kerülnének nekem, mintha szimplán SMS-eket küldenék. Ez is pénzbe kerül, de ezt legalább nagy eséllyel hajlandó kifizetni a felhasználó, míg az általam beletolt többlet fejlesztést soha nem fogja. 2023-ban potenciálisan mindenkinek van SMS képes telefonja, az SMS pedig szerintem sokkal biztosabban célba ér, mint egy IM üzenet. Így teljesen valid, ha az e-mail mellett csak erre lövök. És minden szolgáltatónak (köztük bankoknak is) saját üzleti döntése, hogy ezt vagy egy saját vagy 3rd party által fejlesztett natív appot lovagol meg TOTP célokra.

    (Gateway-nek egyébként azokat a hálózati protokollon elérhető szolgáltatásokat nevezik, amik révén interneten keresztül telefonos vagy más IM platformos eszközzel lehet kommunikálni, pl. üzenetet küldeni rá.)

    #48 nubreed
    Nem tudom, volt-e dolgod hoszting szolgáltatókkal az ezred forduló utáni időben, de anno az e-mail küldés is a legtöbb helyen korlátos volt (néhány tárhely szolgáltatónál még most is az). Ha nagyobb mennyiségű e-mailt akartál küldeni, akkor azért elő kellett fizetned. Szóval nem, az e-mail sem ingyenes. :N

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák