Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • batman.

    senior tag

    válasz BlueOcean #38010 üzenetére

    Szia!
    „néha lefagy a windows leáll képernyőnél kékhalállal” megnézted már BlueScreenView -val?

    Érdemes lenne letörölni a drivert DDU -val, kikapni a VGA-t és csak IGP-vel indítani.

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz BlueOcean #38012 üzenetére

    Milyen választ szeretnél kapni?
    Természetesen okozhatja az alaplap (is), csak a többi lehetőséget kellene kizárni.
    Ha az alaplap hibáját favorizálod akkor meg tudlak támogatni egy történettel, de mivel nem zártunk ki semmi más alkatrészt így ez a te eseteben nem iránymutató.
    Szóval: Jó pár éve volt nálam egy közeli ismerős ASUS P5B lapja ugyan ezzel a hibával. Már úgy vette, hogy „néha nem akar kikapcsolni”. Teljesen normálisan működött, de kikapcsolni tényleg (soha) nem akart. Nálam kötött ki, hátha csak egy kis törődés kell neki. Miután végigmentem minden lehetőségen, megnéztem/kicseréltem külön minden alkatrészt, zsákutcába jutottam. Annyira bosszantott a dolog, hogy vettem egy másik teljesen azonos deszkát, és átépítettem a gépet arra, minden alkatrész minden kábel a nem kikapcsolós konfigból volt, és pontosan ugyanazokat a perifériákat használtam. A vásárolt deszkán régi bios volt azt frissítenem kellett, mert a 4 magos proci nem indult vele. Ezek után teszteltem a vásárolt lapot és nem produkálta a hibát. Az eredeti lapon felülírtam a biost ugyanazzal a file-al amivel a másikat, ellenőriztem a bios beállításokat, ezek után a teszten ismét nem akart kikapcsolódni. Amit még megtettem mindkét deszkát kiszereltem, és egymás mellett sérülést keresve átnéztem, de nem találtam rajtuk különbséget, se hibát. Valamint megkértem egy kollégámat tesztelje ö is.
    De ez nem jelenti azt, hogy a te lapod is rossz. :DDD

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

Új hozzászólás Aktív témák