Új hozzászólás Aktív témák

  • patrik1994

    csendes tag

    Sziasztok,

    7 éves gép:
    alaplap: ASRock FM2A88M Extreme4+
    CPU: QuadCore AMD A8-6600K, 4200 MHz
    memória: Corsair Value Select CMV8GX3M1A1600C11 8 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM
    hdd: WDC WD10 EZEX-75WN4A0 SATA Disk Device (1 TB, 7200 RPM, SATA-III) - 2,5 éves (ezen van a windows)
    SAMSUNG SP2004C (200 GB, 7200 RPM, SATA-II) - 10+ éves
    táp: Codegen Q6232-A2 400W
    VGA: GeForce GTX 1050 Ti (4 GB) - 2,5 éves

    Egyik hiba, hogy kb hetente 2x minden előjel nélkül kikapcsol a gép, mintha kihúznám az áramot. Nagy terhelés alatt nincsen, böngészés közben is megcsinálja 1 óra használat után. A táppal lesz a gond?
    Másik hiba, hogy egyik napról a másikra nem tud bebootolni a win10 (normál leállítás után). Kiírja kék háttérrel, hogy egy eszköz nincs csatlakoztatva, pedig az uefi lát minden eszközt, próbáltam kihúzni, átkötni, de nem oldódott meg. Driver irql not less or equal a hibaüzenet. Pár óra google keresgélés után boot pendriveról indítási javítás, kipróbáltam már minden létező parancsot futtatni cmd-ből, de nem vált be semmi, így újratelepítettem.
    A hiba előtt 1 órát utazott a gép autóban, ha eldől vagy rázkódik kicsit az okozhat neki gondot? Többször is szállítottam már gond nélkül.
    Ugyanez a jelenség már 3 hónapja is előfordult, akkor is csak újratelepíteni tudtam. Mi lehet az oka?

    Köszönöm a segítséget,
    Patrik

Új hozzászólás Aktív témák