Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llax

    senior tag

    válasz Frenky25 #2213 üzenetére

    Közben kiderült, hamarabb visszatért a kapcsolat, csak a routeremnek nem tetszett az új helyzet. Szükség volt egy olyan indításra, amire korábban összesen kétszer. Miután befejezte a boot folyamatot a router (WR1043ND v2), csak akkor adok áramot a szolgáltató eszközének (Nanostation 5). Nem elég akkor csatlakoztatni a működő eszközt, akkor kell elindítani(!) a Nanostation-t. Egyébként nincs forgalom WAN és LAN között, úgy, hogy közben minden jónak látszik!

    A legelső esetnél - mikor vettem ezt a routert (előtte v1 volt) - fél nap guglizás után sikerült kapcsolatot varázsolni. Azt hittem hibás a router. Eljutottam arra a pontra, amikor előkerült a manual-ja :) Persze az semmit nem ír a cucc néhány nyűgéről... Valamiért (többek között) az Ubiquiti eszközeivel nem ápol jó viszonyt, akkor sem, ha az számára transzparens.
    A 2. eset a legutóbbi firmware frissítés után volt, amivel nem voltak használhatók a korábbi mentett beállítások (mindenképp factory reset).
    Most a 3. (2 év alatt)

    Mindezt csak azért írtam le, ha más is ugyanilyen router-t használna Ubiquiti szolgáltatói eszközre kötve, akkor router nélkül működő - router-el nem működő kapcsolat esetén anyázás és a készülék összetörése helyett a fentebbi indítási sorrendet kell eljátszani.

Új hozzászólás Aktív témák