Új hozzászólás Aktív témák

  • mtomi95

    senior tag

    válasz llax #2236 üzenetére

    Ez mind rendben is lenne, azért is írtam, hogy gusztustalan bárki csinálja! :D

    A legutolsó (túl sokan) eset a Naracomnál mikrohullámon egy "természetes" és jelentős sebességcsökkenést okoz, a szolgáltató beavatkozása nélkül is, ha egy településről, de különösen egy csatornán többen (egy időben) elkezdenek intenzíven "töltögetni".
    Ez is rendben lenne, de ne én igyam már meg a levét annak, hogy nem tud szerződésben megfelelő sebességet biztosítani, még garantáltat sem! Ráadásul teljes hónap(ok)ra értetendően! Oldják meg, bővítsenek hálózatot vagy mit tudom én. A szerződéssel nem csak én vállaltam kötelezettségeket szerintem.

    Mértem újra párat, csak hogy szemléltetve legyen milyen egy átlagos nap nálam lassan másfél hónapja:







    50MBit soha nincs, csak kivételes esetekben amikor végre elhiszem, hogy már jó lesz és ez max tart egy pár óráig. Ebből nekem az jön le, hogy sem az eszközök sem semmi ami itt van nem rossz. A hiba tényleg a szolgáltatónál keresendő.

    Fénykorában, anno:

    De most mintha nem is kapnék 50MBites vonalat vagy én nem is tudom, mintha csak 25MBitesre loginnolna teljesen olyan, egy ideje. Bár nem értek a hálózatokhoz!

    Mikor 10MBit-ről váltottam másfél hét telefonálás után voltak hajlandóak elfogadni, hogy nem itt nálam van a hiba, hogy még mindig csak 10MBites a sávszél...
    Úgy hagytam ott az ügyfél szolgálatot szerződés kötéskor, hogy amint belépek az ajtón 50MBit lesz.
    Aztán egy szép napon az egyik ügyintéző komolyan vett telefonáláskor, majd egy 5 perc várakozás és vissza hívás után 50MBit lett... :W De addig nekem rossz volt a routerem meg én voltam a hülye.
    Ez is jól jellemzi szerintem az ügyintézésüket meg a hozzáállásukat a dolgokhoz.

    Komolyan nem tudom mitévő legyek. Mit tehet ilyenkor egy ügyfél?

    DrojDtroll:
    A SpeedTest az megabit-ben mér. A letöltések meg megabájt-ban értetendőek.
    Jelenleg egy 4 MBájt/s-os letöltésnek is örülni tudnék, de nincs annyi sem. A plafon 3 MBájt/s.

    Mikor az istenek is úgy akarják ahogyan a szerződésben van és ahogy volt annak idején akkor meg 6-6,7MBájt/szekundommal tölt-töltöttem le egy nagyon jó 5-10-es pinggel.

    Szerk:
    Az előbb mértem egy 5 pingest is, bár a letöltés csak 32MBit volt megint.

    [ Szerkesztve ]

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

Új hozzászólás Aktív témák