Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • St0k1

    csendes tag

    Sziasztok.
    Lassan egy éve üzemelő rendszerünk van 18 db canadian solar CS6-K 275 panel, Fronius Symo 4.5-3M inverterrel. A rendszer maga hozza az elvárt teljesítményt, márcuis óta kb 2000 kw többletünk van, de ez most rohamosan fogy, mert beüzemeltünk egy 120L-es villanybojlert. A kivitelezést egy pécsi cég végezte, a nevét nem tudom, mert nem kaptunk tőlük semmi infót, igaz nem is kérdeztük. Amúgy az e-On partnerei voltak, ugyanis velük szerződtünk a rendszer kiépítésére. Folyamat kb 2019 március végén indult egy helyszíni felméréssel, és megbeszéléssel, aztán papírok email-ben és szerződéskötés stb. Az engedély kb. augusztusban meg is volt, de nem jöttek telepíteni csak októberben, (de nem jó invertert hoztak) ekkor készült el a napelemek felszerelése és ennyi. Ezért a következő szerelés 2020 január vége táján volt, két napot jöttek még és elkészült minden. Az e-On rá egy hónapra tette fel az új órát, tehát kb 10 hónap várakozás mire a termelés elkezdődött. regisztráltam az invertert, így 7 év garancia van rá, gondolom addig nem is lesz vele baj, csak aztán ha lejárt...
    Amiért írok az egy kis segítség kérés lenne: A beszereléskor nem volt internet az inverternél, sem wifi sem lan, ezért a szerelők felajánlották, hogy szóljunk, és beállítják öt perc alatt. Kb egy hónap múlva lett vezetékes net ott is, és próbáltuk is elérni őket az eonos kontakton keresztül, de nem jártunk sikerrel. Azóta én többször végigjátszottam a hálózatbeállítási folyamatot, de egyszer sem jártam sikerrel, mert az invertert nem látja a solarweb,vagy miaszösz. A fronius fiókban aktív, a komponenseknél is látszik, hogy kapcsolódva van de nem mutat termelt értékeket sem ott sem az alkalmazásban nézve. nem akkor kaland, mert az órát is meg lehet nézni, de ha már van akkor jó lenne ha működne,. Esteleg van vaalki aki ebben tud segíteni, vagy ismer olyat aki ért ehhez? A számítástechnikához nem vagyok hülye, szinte mindennel boldogultam még egy leírás vagy videó alapján, de ez valamiért nem megy..
    A hiba értesítést mindennap küldi az inverter 989 hibakóddal "nincs smart meter kommunikáció".
    Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák