Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 4D4M

    aktív tag

    válasz senki68 #57862 üzenetére

    A fronius is tudni fogja az asszimetriát, mire az első rendszer beindul, a huaweii-nek meg itt az új invertere ami tudja.
    ~
    Lábjegyzet, hogy a használatának következményei nem változtak(rövidebb élettartam) és erősen nem javasolt a használata ugyanúgy a Fronius szerint. Ez csak egy tűzoltás, amivel kozmetikáznák a pillanatnyi lemaradást / koncepcionális döntésük következményeit.

    ...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

  • f4lcon

    őstag

    válasz senki68 #57862 üzenetére

    elég lenne, ha egyszer megjelenne, és hatályban maradna, lásd [link]
    én meg azt látom, hogy a tény meg az, hogy pillanatnyilag nem az van, amit mondasz

    az meg, hogy a Muth Gergely az MNNSZ képviseletében jár el, az számomra az MNNSZ weboldaláról nem derül ki. talán megzavarhatott az, hogy ő az egyetlen, aki belső infót kommunikál kifelé? a videóban mint "Fronius Műszaki Tanácsadó" van bemutatva, 0:16-nál megtekinthető.
    ettől persze nem elképzelhetetlen, hogy a törvényalkotó és az MNNSZ egyeztetésén jelen volt, hiszen én nem voltam ott jelen, így nem tudhatom. De az MNNSz képviseletére véleményem szerint a linken felsorolt emberek hivatalosak.

    nekem egyébként nem szomorú hír az, hogy a Fronius tudni fog valamilyen asszimetriát, és az sem szomorú hír, hogy a Huawei inverterei lehet, hogy elérhetőek lesznek valamikor, amik majd tudják.

    az a szomorú hír, hogy a pályázatnak azon szakaszában, amikor érdemi döntést kell hozni a törvényalkotó és a napelem szövetség még mindig alkudozik, és elképzelhető, hogy a törvényalkotó részéről csak akkor lesz már valamilyen érdemi lépés, amikor a pályázatok döntési határideje már lejárt. na EZ tényleg szomorú, mert úgy gondolom, hogy egy rendes államban az iparági szövetséggel való egyeztetés a pályázat kiírása ELŐTT történik meg, nem aközben. mondjuk nézhetjük úgy is, hogy félig tele van a pohár, mert legalább van érdemi párbeszéd, és az is elképzelhető, hogy olyan eredmény lesz, amire többen számítanak (energiamérleg szerinti elszámolás) de talán nem véletlen, hogy a Fronius és a Huawei sem hisz annyira a sikerben, és ezért kezdik el behozni az asszimetriára tervezett készülékeiket. de ez csak spekuláció a részemről.

    “The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

  • 313313

    addikt

    válasz senki68 #57862 üzenetére

    Hogy a jövőben milyen inverterek lesznek, az egy dolog. Jelenleg van a hálózaton 250.000 db inverter, amiket egyszer kifizettek már, senki nem fogja kicserélni asszimetrikus inverterre, hogy jó legyen. Ráadásúl sok 1F rendszer van, aholl mind1, hogy hogyan mér a mérő....

    Nekem mind1 melyik rendszer lesz bevezetve a mérőknél, de ne dugjuk a fejü ket a homokba. Jelen szabályozások szerint az asszimmetrikus inverterek alkalmazása jobb, mint a szimmetrikusé.

    HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

Új hozzászólás Aktív témák