Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolly

    veterán

    válasz Geresics #4429 üzenetére

    Nekem is hasonlók jönnek le...

    a) a SAJ inverter kb 95% körüli hatékonyságot hozhat... mivel a közel kétszer akkora SE inverter kevésbé melegszik és az SE 97,5 körül van

    b) a Maxim panel jól működik, de a maxim chip nem tud mit kezdeni ha nincs elég panel akkor nem nagyon tud dolgozni és lehet romlik a hatékonysága is ... és így az inverter hatékonysága is (ugye 100V nem igazán optimális 1 stringen :) )

    c) a Maxim panel amúgy jól működik hozza az elvártat, csak string szinten azért nem old meg mindent amit az SE úgy néz ki meg tud oldani az optimalizálókkal

    d) SE esetén 1 string van így az végig stabilabb mint ha több kisebb string kell... Nálunk ez lehet a fő probléma, hogy nem lehetett / nem volt jó a string optimalizálás...

    Más téma:
    - korábbi telepítők nem tudtak 3 panelt felrakni arra a tetőre (déli) amire most sikerült a másik csapatnak és nem lóg ki...
    - korábbi cég (ha valaki akar vissza tud keresni de a SAJ + Maxim alapján is elég jól ki lehet találni) ha akart volna fel tudott volna rakni 6 panelt is délre de ők csak 2-t raktak mert úgy egyszerűbb volt a szerelés. Illetve talán ez a cég túl nagy a központban kitalált egyeztetett információk és a tényleges telepítő csapathoz már nem biztos, hogy eljutnak. Így a telepítés nem lett szerintem tökéletes...

  • Reszeg542

    csendes tag

    válasz Geresics #4429 üzenetére

    Szerintem amúgy addig naggyából jól kezeli a különböző tájolasokat is amíg mindeggyik tájolásnál van a annyi fény hogy elérje a munka ponti feszültséget mert ilyenkor naggyából tudja tartani a többi panel áramerősségét csak lecsökkenti a feszültséget + ilyenkor az inverter is ki eshet az optimális feszültség tartómányból de nem fogja vissza az egész stringet.

Új hozzászólás Aktív témák