Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz senki68 #26025 üzenetére

    "Azt hogy mit írnak az egy dolog"

    ne beszélj butaságokat, értelmezd mi van oda a leírva. Az a valaki én vagyok aki írta ezt neki.
    2 éve klímával fűtök ... egy kaliberű a házunk méretre és szigetelésre, nyílászárókra.
    Tavalyi évben hűtésre és fűtésre összesen 5100 kWh áramot használtam el a klímákkal.
    a világítást is ledesekre cseréltem stb... lecsökkent az áramszámlánk is.

    3400kWh megmaradt a napelem termelésemből, amit nem tudtam hova elhasználni a fűtés ellenére sem. Minek fizetnék gázt éves szinten 100-110 ezer forintot a használati melegvizért mikor itt van 3400 kWh óra áramom csak úgy potyára és vagy bent marad vagy eladom 17 forintért vagy 14 ért mindegy... Az a 3400 kWh áram így nekem 100+ ezer forintot ér...

    A hőszivattyú akkor lehet gazdaságos ha megfelelő felület hűtő és fűtő közeg van hozzá. ha nincs felület fűtés, akkor a radiátorral számolhatsz kb 3 as alatti COP értékkel az 50+ fokos előremenővel és a kialakításától függően nem biztos hogy alkalmas hűtésre is , akkor kell még mellé 2-3 klíma is egy két szintes házban mint az övé...

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák