Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kirkri

    addikt

    válasz hódmaci #10521 üzenetére

    Ez a cikk elég jól megadja a kérdéseidre a választ az "..inverter és napelemek illesztése.." részben. A cikkben említett feszültségértékek minden napelem és inverter műszaki adatlapján fel vannak tüntetve.

    Túlfesz levezető nincs ugyan benne a cikkben, de ott nincs túl nagy ördöngösség. Én minden ismerősömnél két pólusú DC SPD-t láttam felszerelve (hirtelen azt sem tudom, hogy van-e DC SPD 1 pólusúban), azokból stringenként egy darab kell.

    21 éve a Prohardveren! ™

  • makkmarce

    őstag

    válasz hódmaci #10521 üzenetére

    "Mi a helyzet a hóval?
    Mármint elrendezés szempontjából mi a jobb?
    Vagyis hogyan tud a legkönnyebben "lecsúszni" róla?"

    Ebben sajnos nem tudok segíteni.
    Ezt talán valamelyik tapasztaltabb szaki tudja itt megmondani, hogy azokkal mi a helyzet.
    Azt tudom, hogy nálam néhány szellőztető cserepet arrébb kellett rakni, de az nem nagy mutatvány.
    A tető aljára dolgot úgy értettem, hogy maga a napelemrendszer nem fedte a teljes tetőt, és úgy alakították volna ki, hogy a tető alsó vonalába pakolták volna a paneleket, nem a gerinctől lefele, hanem az eresztől felfele. Szerintem minél magasbban van, annál jobb, annál kisebb az esélye, hogy fa vagy ház ráárnyékol. Mert nem csak a déli verőfényes napsütést kell nézni, hanem mondjuk 3-4 órakkor a tavaszi-őszi megnyúlt árnyékokat. Olyan helyről is jöhet árnyék, ahonnan nem is számítasz rá, hisz a fene se figyelgeti a tetőt, amíg nincs miért :) Az átlagos rendszernél meg elég ha egy panel félárnyékba kerül, és máris elég nagy a veszteség. (persze van optimalizátor, okos napelem, meg miegyéb)

    okoskodom, tehát vagyok

Új hozzászólás Aktív témák