Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    Topikgazda

    válasz flexxx2 #298 üzenetére

    túlgondolod a dolgokat picit, ennyire nem vészes a helyzet! :N
    Ezekkel a paraméterekkel én 100%, hogy monokristályos napelemeket raknék! Ha gond lesz egy napelemmel, azt a gyártónak kell cserélnie, ezért van rájuk 25-30 év teljesítmény-garancia.
    Egyébként ilyenkor jön jól, ha nem egy 2 fős kft-vel csináltatod a rendszert, mert aki komolyabb cég, az tart minden korábban forgalmazott napelemből raktáron! Mi legalábbis így csináljuk! :K
    Szerencsére, vagy sajnos (ezt mindenki döntse el maga) már gyakorlati tapasztalatom is van! Egy tábla ment eddig tönkre, de ott úgy nézett ki a szitu, hogy elmentem az ügyfélhez, megnéztem, kimértem, hogy melyik a hibás. A táblát kivettem a rendszerből, nézegettem, rámértem, játszottam vele picit, de egyértelműen és javíthatatlanul rossznak bizonyult. Napelemet mi (természetesen ingyen) kicseréltük raktárkészletről (mert tartunk minden korábban használt típusból tartalékot nem eladási céllal), megírtam a gyártónak a szitut, és mondták, hogy a következő rendelésünkbe természetesen egy napelemet ingyen adnak. Mindenki boldog - a körülményekhez képest. (Elvégre ügyfélnek volt 2 nyári nap termelés-kiesése, nekünk szaladgálni kellett, elment vele "ingyen" egy csomó munkaóra, a gyár pedig "ingyen" ad egy napelemet, tehát valójában mindenki veszített vele, de szerintem mindenki csak minimálisat...)

    Szerk.:
    az inverter várhatóan 15 éves kora körül úgyis cserés lesz, addig pedig a fogyasztási szokásaitok úgyis 100x megváltozik, ezen is kár törni a fejed előre... :K

    [ Szerkesztve ]

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák