Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LOTR

    addikt

    válasz asdf_ #840 üzenetére

    igen, részben ezzel is egyetértek, de ahogy emlékszem, itt is inkább a nem megfelelő kommunikáció volt a probléma
    mert az elején még csak egy tervezet volt kiadva (az más kérdés, hogy sokan már ez alapján kezdtek el szerződni-előszerződni), az is furcsa volt, hogy éppen az év végére, a legnagyobb leállások idejére időzítették az amúgy is rövid beadási határidőket, csak még nagyobb káoszt előidézve

    a napelemes példádnak, hogy a maximum teljesítmények/méretek így lettek korlátozva, szerintem technikai okai voltak (nem olvastam különösen utána, úgyhogy ez csak szerintem)

    mivel benne van a szerződésben, hogy szaldós elszámolásról kötelező lesz bruttósra átállni, ha bevezetik és a plusz termelést sem lehet értékesíteni, így más miatt nem látom okát a maximalizálásnak
    viszont, ahogy tudom az elektromos hálózat infrastruktúrája jelenleg még nem feltétlen alkalmas arra, hogy sok hmke-t rá lehessen csatlakoztatni, mivel csak a "baj" van velük (pl az inverterek megemelik a hálózati feszültséget, amit a közelben lévő fogyasztók csak korlátozott mértékig képesek elviselni), arról nem beszélve, hogy kevésbé tervezhető a termelés, mint egy erőműnél és a megtermelt, felhasználatlan árammal sem tudnak mit kezdeni - tehát áramszolgáltatói oldalról nézve, tényleg csak a probléma van velük
    úgyhogy én ebben látom a korlátozás okát

    One Ring to rule them all

Új hozzászólás Aktív témák