Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz mukibuci #28414 üzenetére

    Nem értem, hogy miért zavar ennyire. Nem témaidegen ez itt. Amit a (#28405) hsz-edben írsz is rávilágít szerintem arra, hogy amikor feltöltök, akkor csak pénzt utalok egy számlára, amit ha mondjuk szoftvervásárlásra fordítok, mert az egyenlegem terhére letöltök egy fizetős szoftvert a telefonomra például, akkor szerintem logikusan annak kell számláznia felém, akitől a szoftver használati jogát megveszem és nem a Vodafone-nak. Ha viszont egy feltöltőkártyát veszek a kúton, ami a Vodafone terméke, akkor kérhetek erről számlát a Vodától, pontosabban nyilván az értékesítő számláz tovább felém. Tehát a Vodafone szolgáltatásaira vonatkozó rendelkezésre állási díjat csak meg kellene állapítania a cégnek, ha számlát akar vezetni, hiszen a rendelkezésre állási díj tartalmazza a számlavezetési díjat is, mert hát mi más tartalmazhatná.
    Gyanítom, hogy ez a prepaid és a postpaid nem egészen tiszta. Ezek alatt a szakmai angol érthet valami többletjelentést is, mert itthon a kártyás és az előfizetéses szinonímájaként haszálják teljesen feleslegesen, ami nem biztos, hogy szerencsés, ha igaz a gyanúm akkor meg még hibás is. Mit is ért a szakmai angol ezek alatt? Nem egészen vagyok biztos abban, hogy csak annyit jelent ez mindösszesen, hogy előre vagy utólag történik a fizetés. A pay as you talk elég egyértelmű, de hogy miért kell az ügyfelet ilyen wikis szarokra rávezetni, amikor magyarul is lehetne beszélni azt nemtom... mert a szótár bérmentesítettet dobott nekem, ami meg nálunk harmadik felet feltételez az én olvasatomban amikor azért nem fizetek a szolgáltatásért amit kapok, mert már valaki más kifizette azt nekem előre.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák